5 pomysłów na oryginalne drzwi wejściowe do domu

Szukasz pomysłu na drzwi wejściowe do swojego domu? Chcesz, aby twój dom wyglądał inaczej niż wszystkie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Drzwi w kolorze czerwieni

W Polsce najczęściej spotykamy drzwi w kolorach drewna, głównie tego ciemniejszego. Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle innych, pomyśl o nasyconej czerwieni. Takie drzwi spotykane są często w tradycyjnych budynkach w Anglii czy Stanach Zjednoczonych.

Czerwień dobrze prezentuje się z bielą, a także z cegłą i klinkierem w kolorze ceglanym i beżowym. Kolor jest dość odważny, dlatego musimy wtedy skoordynować wygląd całego budynku pod kątem kolorów.

Drzwi z naświetleniem

Naświetlenia czy naświetla to drzwi z dodatkowymi elementami przeszkolonymi po bokach i na górze. Wpuszczają do wnętrza światło i sprawiają, że całe drzwi wyglądają bardzo efektownie i reprezentacyjnie.

Naświetlenia możemy zakupić zarówno do drzwi w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Możemy zastosować te proste, ale także bardziej dekoracyjne, na przykład ze szprosami czy witrażowymi przeszkleniami.

5 pomysłów na oryginalne drzwi wejściowe do domu drzwi

Drzwi z witrażem

To dokonały wybór dla domów o klasycznej bryle. Wprawdzie za takie drzwi zapłacimy wtedy więcej, ale będą one wyjątkową ozdobą budynku.

Najczęściej przy zamawianiu drzwi z witrażem możemy wybrać jego wzór z katalogu, ale możemy też zlecić wykonanie go na indywidualne zamówienie.

Drzwi z okuciami

To propozycja dla budynków, które nawiązują do stylu rustykalnego. Drzwi wykonane z drewna naturalnego z kutymi okuciami wyglądają bardzo dostojnie i elegancko. Przywołują na myśl stare kamienice, zamki i pałace, gdzie możemy je nadal zobaczyć.

W produkcji drzwi z okuciami specjalizuje się niewiele firm, dlatego warto poszukać ich przez internet.

Drzwi aluminiowe

Drzwi tego rodzaju najlepiej prezentują się z nowoczesnymi budynkami. Wtedy najczęściej wybierane są modele o jednolitej kolorystyce, na przykład w szarościach.

Drzwi aluminiowe mogą być również wykończone przeszkleniami oraz zaliczać się do typu drzwi z naświetlem, aby uzyskać reprezentacyjne wejście do domu.