Białe łazienki nie muszą być nudne – jak dodać im stylu?

Idealnie białe łazienki są bezpieczną i popularną opcją, ale części osób mogą wydawać się zbyt sterylne i nienaturalne, co nie sprzyja odczuciu spokoju i luksusu. Nikt z nas nie chciałby przecież spędzać czasu w zimnej i nieprzychylnej łazience.Idealnie białe łazienki są bezpieczną i popularną opcją, ale części osób mogą wydawać się zbyt sterylne i nienaturalne, co nie sprzyja odczuciu spokoju i luksusu. Nikt z nas nie chciałby przecież spędzać czasu w zimnej i nieprzychylnej łazience.

Poprosiliśmy specjalistów z topsanit.pl o pomysły na dodanie osobowości i stylu do białych łazienek, tak by stworzyć przestrzeń, w której spędzanie czasu będzie przyjemnością.

Białe łazienki nie muszą być nudne – jak dodać im stylu? 15469268064_d91197b09f_b

Niewielki akcent kolorystyczny                                                                                                                                                                      Biel w łazienkach jest niezwykle popularna i trudno z niej całkowicie zrezygnować. Jeśli do tej pory wszechobecna sterylność nam nie przeszkadzała, jednak czujemy, że przyszedł moment na zmiany, to zamiast biec do sklepu po neonową farbę, warto przestylizować na razie jedną rzecz. Dobrym pomysłem będzie wymiana parawanów nawannowych lub zasłon prysznicowych. Aby uzyskać efekt spa można wybierać między naturalnymi odcieniami, takimi jak beż, brąz czy ciemna zieleń. Szary nadaje się także do białych łazienek i jest idealny do dodania eleganckiego, wyrafinowanego stylu do przestrzeni. Nie zapominajmy o wykończeniach. Chrom jest popularnym wyborem i wzmacnia każdy wystrój, ale aby nadać osobowości białej łazience zdecydujmy się na złoto lub miedź.

Trochę natury
Rośliny zapewniają idealny sposób na dodanie życia w zimnych łazienkach. Zazwyczaj jest w nich niewiele światła i wysoka wilgotność, co sprawia, że przestrzeń ta jest idealnym domem dla różnych roślin doniczkowych. Możemy umieścić je wiszące na ścianach lub nawet na ramie wanny narożnej, co dodatkowo spotęguje wrażenie bliskości z naturą.Rośliny odpowiednie do użycia w łazience to:

  • orchidee
  • lilie
  • paproć
  • bluszcz

Wzory uzupełniające                                                                                                                                                                                       Meble łazienkowe stanowi doskonałą okazję, aby przełamać biel i to naprawdę niewielkim kosztem. Nie ma znaczenia, na jaki kolor się zdecydujemy, tak długo jak będą to odważne wzory. Dzięki temu uzyskamy piorunujące wrażenie bez potrzeby wymiany całej armatury lub płytek. Łazienka jest pełna prostych linii, a wzór dodaje miękkości i dodaje osobowości. Nie musimy wymieniać całych mebli, wystarczy zmienić front w szafkach podumywalkowych lub własnoręcznie namalować farbami wodoodpornymi ciekawy wzór na parawanie nawannowym.

Kluczowe dekoracje                                                                                                                                                                                      Jeśli nie chcemy drastycznie zmieniać wyglądu łazienki, to warto postawić jedynie na oryginalne ozdoby. Warunkiem powodzenia takiego rozwiązania jest jednak przymus pochowania wszystkiego, co mogłoby zagracać przestrzeń. Powinniśmy schować więc wszystkie przybory kosmetyczne, narzędzia, sprzęty. Możemy je ukryć w szafce podumywalkowej lub toaletce ze zjawiskowym lustrem.

Jak widać biała łazienka nie musi być monotonna ani nudna. Z zastosowaniem kilku porad można sprawić, by była elegancka i przytulna, zarówno dla domowników, jak i gości.