Jak czyścić i pielęgnować zlew granitowy?

Estetyka, jakość i trwałość artykułów dla domu to cechy, które stają się obecnie o wiele bardziej istotne niż koszt takich produktów. Dotyczy to także i wyposażenia kuchni, która jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Zlew z granitu będzie służył bardzo długo i przez cały ten czas będzie zdobił kuchnię, jeśli tylko odpowiednio się o niego zadba.

Regularne czyszczenie zlewu granitowego

Do czyszczenia zlewu kupuje się specjalne preparaty, które są do niego przeznaczone. Mogą mieć one np. postać mleczka. Dobrze jest użyć takiego środka raz w tygodniu. Po wyczyszczeniu trzeba opłukać go wodą i wytrzeć dokładnie. Jednak nie wystarczy to, by utrzymywać zlew z granitu w dobrym stanie. Podstawą dbania o niego jest codzienne czyszczenie. Dzięki temu nie powstaną na nim trudne do usunięcia plamy. Wtedy też zawsze będzie wyglądał idealnie. Jeśli dojdzie do widocznych zaplamień np. sokiem czy herbatą, to zlew trzeba wyczyścić od razu.

Do takiego codziennego czyszczenia można użyć płynu do naczyń. Potrzebne będą gąbka albo ściereczka, ale nie szorstka. Unikać trzeba ostrych przedmiotów do czyszczenia oraz mocnych detergentów. Za każdym razem po umyciu, zlew należy przepłukać wodą i wytrzeć. Można użyć do tego papierowy ręcznik.

 

Jak czyścić i pielęgnować zlew granitowy? Jak-czyscic-zlew-granitowy

Zlew granitowy – wywabianie plam i impregnacja

Plamy z barwiących płynów to problem przy takich zlewach, ponieważ mogą wniknąć głębiej. Dlatego też od razu trzeba je usuwać. Wtedy większość ich schodzi łatwo. Uniknie się dzięki temu przebarwienia. Jeśli się tego zaniedba, pomóc może jeszcze woda z octem. Trzeba tylko pozostawić ją w komorze na dłuższy czas. Ocet może pomóc także na osad, który niekiedy pozostaje po wodzie. Osad po wodzie to kolejne poważniejsze wyzwanie w dbaniu o zlewy granitowe. Dlatego tak ważne jest wycieranie ich. Jeśli osad się pojawi, można go usunąć, pocierając to miejsce miękką ściereczką nasączoną octem spirytusowym. Granit, jako kamień naturalny, wymaga specjalnej pielęgnacji. Można kupić specjalistyczny środek służący do impregnowania zlewów granitowych. Można także użyć do tego olej jadalny. Natłuści się go, zadba o jego połysk, a przy tym o jego trwałość.

Regularne czyszczenie to priorytet w dbaniu o elegancki zlew granitowy. Kiedy ma się w kuchni produkt tak elegancki, jak zlewozmywak granitowy Deante – np. z serii Evora, to warto zadbać, aby zawsze pięknie się prezentował. Trzeba też trochę ostrożności przy nim, by nie narażać go na przebarwienie i na powstawanie osadów z wody. Na poważniejsze problemy może pomóc ocet. Obecny jest w każdym domu, podobnie jak drugi pomocny produkt, czyli olej jadalny.