Dlaczego kontroluje się place zabaw?

Dzieci lubią się bawić, dlatego też należy stworzyć im odpowiednie warunki do zabawy. Nie jest to trudne zadanie, jeśli władze miasta odpowiednio się w taki proces zaangażują.

Przede wszystkim liczy się to, aby zadbać o place zabaw znajdujące się na osiedlach. Wiele z nich znajduje się w opłakanym stanie, a co za tym idzie stwarza się niebezpieczeństwo dla przebywających tam dzieci. Oczywiście rodzice nie muszą zabierać na takie place zabaw swoich pociech, ale chcą im zrobić frajdę, dlatego też czasami jest to naturalnym zjawiskiem. Przeglądy placów zabaw pomogą jednak wyeliminować z nich wszelkie usterki techniczne. To z kolei oznacza, że rodzice z dziećmi będą mogli bawić się tam swobodnie, bez obaw o zdrowie dzieci, które przecież lubią się na takich placach wyszaleć.

Dlaczego kontroluje się place zabaw? playground-691129_1280-1024x682

Jak kontroluje się place zabaw?

Inspekcja placów zabaw powinna odbywać się co kilka miesięcy. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu będzie zachodzić pewność, że z danym miejscem nic niewłaściwego się nie dzieje. Powinno się mieć jednak na uwadze to, żeby dobrze kontrolować takie miejsca. Warto zacząć od zbadania stanu technicznego wszystkich akcesoriów, które się tam znajdują. Trzeba więc sprawdzić, czy huśtawki nadają się do dalszego użytkowania, czy z drabinkami wszystko jest w porządku, czy zjeżdżalnie nie mają jakichś uchybień. Odpowiadają za to wysokiej rangi urzędnicy, którzy powinni potraktować to jako misję, w końcu wielu z nich także posiada dzieci, które bawią się w tego typu miejscach.

Stworzenie protokołu

Kontrola placów zabaw kończy się stworzeniem specjalnego protokołu, gdzie urzędnik ocenia ogólny stan techniczny placu zabaw, zgłasza swoje uwagi i wątpliwości. Na tej podstawie podejmowane są dalsze czynności. Oczywiście warto też zbadać dokładnie to, czy na placu znajduje się odpowiednia ilość piasku w piaskownicy, tak aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Widać więc wyraźnie, że czynności do wykonania jest mnóstwo, ale urzędnik powinien sobie poradzić z tym w jeden dzień. Jeśli opinia będzie negatywna, to plac zabaw będzie zamknięty do czasu wprowadzenia wszystkich niezbędnych zmian lub też zlikwidowany, gdy nie będzie się już więcej do niczego nadawał. Takie prace muszą być jednak przeprowadzone bardzo profesjonalnie.