Dlaczego modny jest surowy styl?

Każdy z nas chciałby mieszkać nie tylko wygodnie, ale także pięknie. Coraz częściej można zaobserwować, że większość z nas odchodzi od urządzania wnętrz urządzonych z przepychem. W naszych wnętrzach zaczyna dominować bardzo prosty styl industrialny lub modernistyczny. Z czego to wynika?

Cechy charakterystyczne dla wnętrz modernistycznych i industrialnych
W takich wnętrzach próżno szukać błyszczących dodatków i nadmiernej ilości bibelotów. We wnętrzach tych dominują kolory nawiązujące do koloru cegły. Najwięcej jest w nich więc czerwieni, która ma przypominać surową cegłę. Coraz częściej we wnętrzach tych pojawia się także beton architektoniczny. We wnętrzach jest już więc nie tylko czerwień, ale także różne odcienie szarości, które są charakterystyczne dla betonu. Do surowego wnętrza pasować będzie także postarzane drewno, metal i szkło.

Dlaczego modny jest surowy styl? styl_surowy

Dlaczego chętnie korzystamy z betonu architektonicznego?
Bardzo często w aranżacji surowych minimalistycznych wnętrz wykorzystywany jest beton architektoniczny. Sięga się chętnie zarówno po surowy beton, jak również po produkty, które go bardzo wiernie naśladują. W aranżacji minimalistycznych nowoczesnych wnętrz wykorzystywane są betonowe farby, gotowe płyty betonowe, które montuje się na ścianach zamiast płytek ceramicznych. Wnętrza z betonem sprawiają wrażenie nie do końca skończonych, ale taki jest cel stosowania betonu architektonicznego w naszych wnętrzach. Beton dekoracyjny nie powinien jednak pojawić się na wszystkich ścianach, takie wnętrze może nas bowiem przytłaczać. Zdecydowanie lepiej jest wykończyć w ten sposób jedną ścianę, podłogę czy sufit. Możliwości wykorzystania betonu we wnętrzach jest o wiele więcej. Coraz częściej powstają z niego meble, blaty kuchennych lub łazienkowych szafek, umywalki.

Skąd bierze się popularność urządzania wnętrz w surowym stylu?
Z pewnością popularność ta jest wynikiem tęsknoty za przestrzenią. Wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu są pozbawione nadmiernej ilości ozdób. Przestrzeń musi być przestronna. Stąd też, jeżeli zamierzamy urządzić w tym stylu swoje remontowane mieszkanie musimy zacząć od wyburzenia ścianek działowych. Inaczej trudno nam będzie osiągnąć efekt dużej przestrzeni. W małych wnętrzach efekt surowego stylu jest trochę bardziej trudny do osiągnięcia. Surowa przestrzeń wbrew pozorom może nas przytłaczać. Aby tego uniknąć, wybierzmy dodatki, które będą bardzo proste i oszczędne w swojej formie. Oprócz betonu warto wprowadzić kilka kolorowych dodatków, które ocieplą zimne surowe wnętrze.

Urządzanie wnętrz w surowym stylu ma coraz więcej zwolenników. Moda na urządzanie wnętrz w ascetycznym stylu narodziła się wraz z loftami. Wysokie przestronne wnętrza, w których jednym z najważniejszych elementów jest beton architektoniczny to propozycja dla osób, które nie lubią słodkich, pastelowych wnętrz. Aby stworzyć surowe wnętrze z minimalną ilością wyposażenia, potrzebujemy tylko jednej rzeczy – architektonicznego betonu. Wnętrze urządzone w surowym stylu może wzbudzać zachwyt.

modernconcrete.pl – nowoczesne wnętrza w Twoim domu