Funkcjonalny pokój dziecka – regały na zabawki!

Regały dla dzieci to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nawet najmłodsi domownicy będą mogli cieszyć się komfortem użytkowania swojego pokoju, który dzięki atrakcyjnym meblom będzie wyglądał nowocześnie, a jednocześnie spełni wszystkie swoje podstawowe funkcje.

Dlaczego warto zainwestować w regały dziecięce?

Wyposażenie pokoju dopasowane do wieku i wzrostu dziecka z pewnością ułatwi mu samodzielne funkcjonowanie we własnej, prywatnej przestrzeni. Regały na zabawki dostosowane do dziecięcego pokoju są niskie, dzięki czemu każdy maluch będzie mógł bez pomocy dorosłego sięgać np. po swoje ulubione pluszaki, a po skończonej zabawie z łatwością odłoży je na miejsce. W ten sposób rozwinie w sobie obowiązkowość, a w pokoju łatwiej będzie utrzymać porządek.

Czym kierować się przy wyborze regału dla dziecka?

Wyposażenie dziecięcego pokoju powinno być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Meble muszą być stabilne i odpowiednio umocowane, a rodzic już podczas zakupu powinien mieć pewność, że nie ryzykuje przewróceniem na dziecko. Dla rodziców ważną kwestią na pewno jest również łatwość sprzątania takich mebli, które na pewno wymagają szczególnej troski przy dziecięcej fantazji. Chociaż względy estetyczne schodzą na drugi plan, są również istotne. Kolor regału ma znaczenie – powinien być stonowany, a nie agresywny, aby sprzyjać wypoczynkowi i wyciszeniu dziecka.

Istotnym faktem jest także decyzja o wyborze rodzaju materiału, z jakiego ma być wykonany mebel. Najlepiej, aby był on naturalny i trwały. Powierzchnia zarówno regału, jak i innych mebli dziecięcych, musi być gładka, stabilna i bez dodatków szkła. Właściwie umeblowany pokój z pewnością będzie sprzyjał prawidłowemu rozwojowi malucha.

Funkcje regałów dziecięcych i oferty sklepów meblowych

Aktualne oferty sklepów meblowych proponują oryginalny wybór regałów na zabawki i innego wyposażenia pokoju dziecka. Dzięki niepowtarzalnemu designowi regał stanie się nie tylko przydatny, ale i świetnie wkomponuje się w cały wystrój wnętrza. Często meble oferowane przez rekomendowane sklepy są inspirowane popularnymi bajkowymi motywami, przez co przypadają do gustów najmłodszych klientów.

Funkcje regałów dziecięcych mogą być różne – to od nas w dużej mierze zależy czy mebel będzie wielofunkcyjny, czy bezużyteczny. Regały na zabawki to sposób na zachowanie porządku w pokoju, ale są to na tyle uniwersalne produkty, że równie dobrze można przechowywać na nich książki, a w szufladach umieścić ubranka lub inne rzeczy codziennego użytku.

Sklepy meblowe umożliwiają wybór wyposażenia wnętrza dostosowanego do płci dziecka, tak, aby kolorystycznie wpasowywał się w upodobania chłopców i dziewczynek. W ten sposób dziecięcy pokój stanie się nie tylko użyteczny, bezpieczny, ale i przytulny.

Zabawki i książki umieszczane na regałach znajdują się zawsze w zasięgu ręki, dlatego zyskujemy gwarancję, że dziecko chętniej po nie sięgnie i nie znudzi się nimi tak szybko. Zabawki rzucone w kąt są zawsze mniej atrakcyjne i popadają w zapomnienie.

Funkcjonalny pokój dziecka – regały na zabawki! regaly-dla-dzieci

Oferta regałów dziecięcych proponowana przez sklep Mirat

Regały dla dzieci Mirat to szeroki wybór funkcjonalnego wyposażenia i gwarancja zadowolenia dziecka oraz rodziców. Szeroki asortyment pozwala na osiągnięcie najlepszego rozwiązania w aranżacji pokoju malucha. Dużą popularnością cieszy się model regału ELSA z drzwiczkami. Solidny materiał wykonania, jakim jest drewno sosnowe daje gwarancje wysokiej jakości produktu. Przy zakupie zyskujemy ogromny wybór koloru wyposażenia – od naturalnego koloru sosny, po 11 odcieni bejcy. To model bardzo praktyczny, wzbogacony o otwarte półki i zamkniętą szufladę z półkami.

Inne rozwiązanie uzyskamy wybierając modele z serii regałów BONTI lub BEST. Z ich pomocą aranżacja wnętrza pokoju chłopca i dziewczynki stanie się czystą przyjemnością.

Pierwsza seria mebli proponuje małe i pojemne regały z kolorowymi wstawkami i zabezpieczeniem ABS. Jakość wykończenie i estetyka wykonania nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Obok niewielkich mebli znajdują się również nieco większe, jak np. regał BEST 06 do którego produkcji użyto materiałów posiadających certyfikaty jakościowe i ekologiczne. Polski producent rekomenduje zakup nowoczesnych i bezpiecznych mebli.

Seria regałów IQ to pojemne regały do dziecięcego pokoju skonstruowane z laminowanej płyty wiórkowej. Są proste w montażu, dlatego każdy rodzic bez trudu poradzi sobie z umeblowaniem pokoju swojego dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu mirat.pl.