Jak wykorzystać przestrzeń w wysokim mieszkaniu?

Jak wykorzystać przestrzeń w  wysokim mieszkaniu? 20110608120533968_411_oOsoby, które posiadają małe, ale wysokie mieszkanie, mogą je ciekawie zaaranżować. Dobrym pomysłem jest antresola z miejscem do spania, lub pracy. Aby zaoszczędzić cenne metry podłogi w dolnej części mieszkania można, w antresoli, umieścić biurko lub łóżko. W ten sposób tworzymy też dwie, różne strefy w jednym pokoju- jedną do pracy, drugą do odpoczynku.

Antresola w mieszkaniu
Antresola to dobry sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych, ale wysokich mieszkań, gdzie dodatkowe miejsce do pracy, lub nauki można ciekawie zaaranżować, dzięki antresoli. Antresola pojawia się także w projektach nowych domów, jako ciekawe rozwiązanie przestrzenne. Daje możliwość oddzielenia od reszty mieszkania np. aneksu kuchennego, który znajduje się pod nią.

Minusem antresoli jest przenikanie dźwięków z dolnego na górne pomieszczenie i na odwrót. Jeśli mieszkamy sami, lub z najbliższa osobą, nie stanowi to problemu, jednak, kiedy są też inni domownicy, możemy czuć się skrepowani brakiem prywatności.
Antresola pasuje do mieszkania, które ma ponad 4 metry wysokości. Wówczas te, minimum 2 m pod antresolą i na niej, pozwolą na swobodne poruszanie się. Jeśli mieszkanie nie jest jednak aż tak wysokie, można urządzić antresolę, w której będziemy tylko spać- wówczas nie musi ona mieć wymaganych 2 metrów wysokości.

Przestrzeń w wysokim mieszkaniu
Wysokość pokoju można obniżyć także dzięki sufitowi podwieszanemu. W ten sposób możemy „zejść” do takiej wysokości, jaką chcemy mieć. Musimy się jednak liczyć z tym, że w ten sposób stracimy przestrzeń, którą można wykorzystać w inny, ciekawy sposób, np. tworząc antresolę.  

Mieszkania w starym budownictwie są często wysokie, co powoduje, że mamy problem z ich zaaranżowaniem. Rozwiązaniem może byc sufit podwieszany lub antresola, która pozwoli nam na uzyskanie kolejnych metrów mieszkania. W ten sposób możemy zyskać dodatkową przestrzeń i ciekawie zaaranżować przestrzeń.

 

 

 

 

zdj. www.domosfera.pl