Jak wykorzystać światło w mieszkaniu, aby stworzyć nastrojowy klimat?

Podpowiadamy jak wykorzystać oświetlenie w mieszkaniu i stworzyć wieczorem nastrojowy i romantyczny klimat. A wszystko na przykładzie pomysłu Kasi Szydło- Polki, mieszkającej w W. Brytanii, której pasją jest odnawianie starych mebli i tworzenie nowych, ciekawych i unikalnych aranżacji mieszkania.

Jak wykorzystać światło w mieszkaniu, aby stworzyć nastrojowy klimat? 096d0da3908234de659841bf9457c5415aad044e_800x600Oświetlenie jest niezwykle ważne w mieszkaniu, ponieważ tworzy atmosferę, optycznie zwiększa lub zmniejsza przestrzeń oraz tworzy nastrojowy klimat. Światło podkreśla też dodatki, ale jeśli jest zbyt jasne to z nastrojowej atmosfery niewiele zostaje.
Na zdjęciu obok klimat spokoju i wyciszenia został osiągnięty dzięki skupieniu światła w kilku miejscach: świeca na stoliku, lampion na stoliku i kolejny na oknie, oraz świeca na szafce. Rozwiązanie, na pozór proste, ale jak skuteczne. Patrząc na zdjęcie niemal czuje się spokój i wyciszenie, które domownicy muszą odczuwać. Co ważne, światło nie jest skupione w jednym miejscu, ale w kilku, co powoduje, ze żadna część pokoju nie jest ani zbyt ciemna, ani zbyt rozświetlona.

Jak wykorzystać światło w mieszkaniu, aby stworzyć nastrojowy klimat? DSC_1301A to już sypialnia w „nocnym ujęciu”. Jak się okazuje do osiągniecia intymnego, przytulnego nastroju wystarczy bardzo niewiele, bo… tylko jedna lampka, obok łoża.
Styl angielski, w jakim utrzymane są obie aranżacje jest niezwykle kobiecy i ciepły. Nagromadzenie przedmiotów może powodować, że uznamy, że jest nieco przeładowany, ale, kiedy przyjrzeć się bliżej, dostrzeżemy przytulność i spokój.
Niekoniecznie sami musimy mieć mieszkanie w takim stylu, aby stworzyć tak romantyczny nastrój jak na zdjęciach. Także w mieszkaniach, utrzymanych w innych stylach, da się umiejętnie wykorzystać światło, aby stworzyć nastrój pełen harmonii i ciszy.

 

Każdy z nas potrzebuje czasem takich chwil, bez zabiegania, bez niepotrzebnych dźwięków, które zakłócają ciszę. Czasu tylko dla siebie. Natrój sprzyjajacy rozmyślaniom i wyciszeniu możemy stworzyć dzięki odpowiedniemu oświetleniu pokoju. Wystarczy dobry pomysł i zaangażowanie, jak w przypadku bohaterki bloga, której aranżacje posłużyły nam do opisania, w jaki sposób wykorzystać światło w mieszkaniu.

 

zdj. i aranżacja K. Szydło, domnawygnanku.blogspot.com.