Koszt wykończenia mieszkania – dowiedz się jak zaoszczędzić!

Kupno mieszkania to spory wydatek, do tego musisz jeszcze doliczyć wykończenie pokojów, kuchni, łazienki. Poznaj sposoby które pozwolą Ci „odciążyć” Twój portfel.

Koszt wykończenia mieszkania

Oczywiście w zależności od Twoich potrzeb, wymogów oraz standardów koszt wykończenia mieszkania może się różnić – jednak uśredniając, wykończenie 50 m2 mieszkania (kuchnia, łazienka, 2 pokoje) to koszt na poziomie 30 000 – 50 000 zł. Sam widzisz, że to spory wydatek – a samo kupno mieszkania zapewne mocno nadszarpnęło Twój budżet. Dlatego też aby zaoszczędzić musisz wprowadzić kilka rozwiązań. Zanim zaczniesz działa koniecznie stwórz kosztorys remontu – pozwoli Ci to zobaczyć na co i ile wydajesz. To pierwszy krok po którym uświadomisz sobie m.in. z czego możesz zrezygnować. Ponadto możesz stworzyć roboczą wersję bardzo ciekawego rozwiązania – kalkulator wykończenia mieszkania – w jaki sposób działa? Ustalasz sobie początkową kwotę (załóżmy 35 00 zł) następnie każdy wydatek zapisujesz i odejmujesz od kwoty właściwej dzięki temu wiesz ile wydałeś i na co możesz sobie jeszcze pozwolić. To wszystko pozwoli Ci na zoptymalizowane i stosunkowo tanie wykończenie mieszkania pod klucz. Więcej rozwiązań oraz skutecznych sposobów na oszczędzanie znajdziesz na blogu Finagoo http://finagoo.pl/dom/oszczedzic-urzadzania-mieszkania/.

Koszt wykończenia mieszkania – dowiedz się jak zaoszczędzić! aranzacja_mieszkania

Tanie urządzanie mieszkania (w tym jak tanio urządzić kuchnie)

Jednym z najdroższych „elementów” mieszkania który musisz urządzić jest kuchnia. Dlatego też podejmując się tej części szukaj okazji i wyprzedaży. Sprzęt (piekarnik, okap, lodówkę) możesz kupić na przykład na portalach aukcyjnych czy sklepach online dzięki temu zaoszczędzisz nawet 40 %. Kafelki możesz szukać w różnego rodzaju outletach oraz tzw. sklepach fabrycznych (czasem są tam ceny niższe o 30%). W przypadku pokoju (jak tani urządzić pokój) meble także możesz kupić w sklepie fabrycznym lub zlecić ich wykonanie stolarzowi (możesz zaoszczędzić, ale również zyskać na jakości). Najdroższym czynnikiem jest oczywiście ekipa remontowa – dlatego najlepiej korzystaj z polecenia, a niektóre zadania np. malowanie wykonaj sam, możesz zaoszczędzić dzięki temu nawet kilkaset złotych. Sam widzisz, że urządzanie mieszkania to spory wydatek, są jednak sposoby dzięki którym możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Powodzenia i do dzieła!