Jakie materace dla dziecka? Wybieramy materac dla niemowlęcia.

Wybór materaca jest bardzo trudnym zadaniem. Powinniśmy poświęcić temu zagadnieniu bardzo dużo czasu. Średnio śpimy około 8 godzin na dobę, czyli 1/3 doby. W rezultacie przekłada się to bowiem na 1/3 życia. Dlatego to, w jakich warunkach spędzamy ten czas, jest szalenie ważne. Także w przypadku dzieci. Niemowlęta nie potrafią powiedzieć, że jest im niewygodnie. Budzą się z płaczem lub przez cały dzień są rozdrażnione. Może warto w takiej sytuacji przyjrzeć się materacom, na których śpią nasze pociechy i sprawdzić, czy to właśnie one nie powodują niewyspania i bólu u naszych dzieci.Wybór materaca jest bardzo trudnym zadaniem.

Powinniśmy poświęcić temu zagadnieniu bardzo dużo czasu. Średnio śpimy około 8 godzin na dobę, czyli 1/3 doby. W rezultacie przekłada się to bowiem na 1/3 życia. Dlatego to, w jakich warunkach spędzamy ten czas, jest szalenie ważne. Także w przypadku dzieci. Niemowlęta nie potrafią powiedzieć, że jest im niewygodnie. Budzą się z płaczem lub przez cały dzień są rozdrażnione. Może warto w takiej sytuacji przyjrzeć się materacom, na których śpią nasze pociechy i sprawdzić, czy to właśnie one nie powodują niewyspania i bólu u naszych dzieci.

Jakie materace dla dziecka? Wybieramy materac dla niemowlęcia. newborn-boy-sleeping

Materac do kołyski i łóżeczka

Dla noworodków i niemowląt bardzo istotna jest nie tylko twardość materacyka, ale sam jego materiał. Materiał, z którego wykonany jest materac, powinien być antyalergiczny, wspomagać utrzymanie prawidłowej temperatury oraz zapewniać prawidłowe podparcie. Zdecydowanie do najlepszych materiałów, które sprawdzą się w tym przypadku, są materace piankowe.

Prawidłowo dobrany materac do łóżeczka składać powinien się z następujących materiałów piankowych:

  • Pianka PUR typ T. jest wkładem, który odbiera obciążenia i zapewnia podparcie, które jednocześnie uniemożliwia zapadanie się dziecka w materacyku.
  • Pianka termo-elastyczna zapewnia odpowiednie dopasowanie kształtu ciała dziecka przy jednoczesnej niewielkiej grubości, co bardzo pozytywnie wypływa na komfort, nie powodując niepożądanego efektu zapadania się. Nie jest to materiał zapewniający miękkość, ale jednocześnie jest komfortowy i gwarantuje dobrą temperaturę.

Dwa wyżej wymienione materiały z powodzeniem składają się na powstanie materaca, dla niemowlęcia, który może wyścielać zarówno łóżeczko, jak i wózek. Jest to podstawowy materacyk proponowany na pierwsze lata życia. Wraz z rozwojem życia dziecka, czyli wraz z nabieraniem wagi oraz wzrostu, rodzice powinni myśleć o zmianie materaca na bardziej rozbudowany. Wtedy może to już być materac, który spokojnie wytrzyma do 3-4 roku życia.

Tu znajduje się oferta na materace Koszalin.

Najlepszy będzie materac o następującej budowie:

  • Pianka wysoko-elastyczna hr-30 o wysokości 8cm, która stanowi główny wkład materaca odpowiedzialnego za rozkład i odbiór obciążenia. Jest to bardzo elastyczny materiał.
  • Pianka termo-elastyczna 2cm, jest taka jak w przypadku pierwszego materaca, tylko grubsza. Dzięki temu, że jest grubszy, pozostaje wygodniejszy dla dziecka w wieku 3 do 4 lat niezależnie od wzrostu i wagi.

Istnieje także możliwość zakupu materaca z trzema warstwami, który posłużyć może nawet do 6 lat. Jednak wielu rodziców na własnej skórze przekonuje się, że jest to zbyt długi okres użytkowania materaca i zwyczajnie ilość zabrudzeń i śladów użytkowania jest zbyt duża.