Okna z pcv – jakie parametry brać pod uwagę podczas zakupów

Stolarka okienna drewniana to estetyka, którą trudno porównać z jakąkolwiek inną. Możemy jednak z powodzeniem stwierdzić, że wciąż w naszych domostwach przeważają okna z pcv. Decyduje o tym nie tylko cena, choć niemalże dwukrotnie niższa, nawet przy zastosowaniu drewnopodobnej okleiny lub dodatków, mówi sama za siebie. Przyjrzyjmy się jednak parametrom, które należy brać pod uwagę podczas wyboru okien.

Okna z pcv muszą oferować odpowiednią izolacyjność. Tę definiują dwa współczynniki – przenikania ciepła (U) oraz przepuszczalności energii cieplnej (g). Im mniejsza wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepiej dla nas, bo oznacza to większą izolacyjność termiczną okna. Współczynnik g powinien zaś być tak wyważony, by zimą w domostwie było ciepło, ale latem nie trzeba było martwić się o to, jak wytrzymać w nieludzkich temperaturach panujących w budynku. Stosunek obydwu parametrów należy brać pod uwagę i dobierać indywidualnie, także w zależności od tego, gdzie i jaki rodzaj okien ma zagościć.

Okna z pcv – jakie parametry brać pod uwagę podczas zakupów okna_z_pcv_domel_6-1024x682

Okna z pcv mają budowę komorową, a liczba komór wiąże się ze współczynnikiem przenikania ciepła. Poza tym to kwestia sztywności profilu, która pogarsza się wraz z wyższą liczbą komór. Nie można zatem wybierać jednokierunkowo, stawiając na wszystko, co ma przedrostek ‚naj’, bo nie zawsze największa liczba czy najwyższy parametr, będą oznaczać najlepsze okno.

Warto zauważyć, ze budowa profilu okiennego jest dość elastyczna w produktach, jakie stanowią okna z pcv, co z kolei wpływa na lepszą izolacyjność cieplną. Do tego okna z pcv powinny oferować odpowiednią klasę odporności na obciążenie wiatrem, jak i muszą posiadać znak CE, co gwarantuje ich dopuszczenie do użytkowania oraz sprzedaży.

Można się pogubić? Parametrów, ale i detali, na które trzeba zwracać uwagę jest sporo, dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy, jaką oferuje http://domel.pl/. To gwarancja wiedzy, celnych uwag i nieoceniona pomoc w konfiguracji okna z pcv, które spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.