Kiedy stosować rolety mini?

Rolety mini to rozwiązanie, które wybieramy do domów coraz częściej. Są praktyczne, łatwe w montażu i stanowią estetyczną ozdobę okienną. Co więcej, są dekoracją uniwersalną, która sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i gabinecie, czy salonie i sypialni.

Łatwy montaż bez użycia narzędzi

Sporą zaletą mini rolet jest fakt, że ich montaż nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Nawet wiertarki. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet do ich zainstalowania nie są potrzebne żadne otwory. Materiał wraz z mechanizmem utrzymuje się na oknie dzięki specjalnym samoprzylepnym opaskom bądź haczykom. Nie musimy jednak obawiać się, że mini rolety pewnego dnia zsuną się lub spadną z naszego okna. Elementy do montażu rolety są na tyle wytrzymałe, że bez problemu radzą sobie z utrzymaniem materiału i mechanizmu w odpowiednim miejscu.

Kiedy stosować rolety mini? lazienka

Mini roleta zajmuje mniej miejsca

Mini rolety https://rollcenter.pl/rolety-mini to świetne rozwiązanie, gdy zależy nam na możliwości przysłonięcia okna we wnętrzach, w których nie ma zbyt wiele miejsca. Ze względu na brak kasety są znacznie bardziej kompaktowe. Sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie cenna jest każda najmniejsza nawet przestrzeń. Naszym zdaniem wybór mini rolet będzie również oczywisty z innego względu – estetycznego. Brak kasety sprawia, że całość prezentuje się bardziej nowocześnie, przejrzyście i schludnie. Ich wysokość regulujemy przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego.

Również na okna uchylne

W przeciwieństwie do innych rodzajów rolet mini wersja rolety będzie doskonale sprawdzać się także na oknach uchylnych. Jeśli w kuchni, pokoju dziennym, gabinecie, czy sypialni preferujecie uchylać okna nad ich zwyczajnym sposobem otwierania, rolety mini będą idealnym rozwiązaniem. Nie będą one swobodnie wisieć, lecz przylegać do okna. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu żyłek, które zmuszają materiał do pozostawania w tej samej pozycji.

Jeśli potrzebujemy rolet do okien, które charakteryzują się nietypowym kształtem lub chcemy dostosować je do unikalnego wnętrza, powinniśmy zdecydować się na zakup rolety na wymiar.