Styl w kuchni

Kuchnia w stylu rustykalnym, przytulna, wiejska, z warkoczami czosnku czy minimalistyczna, nowoczesna i sterylna jak laboratorium? Na aranżację naszego wnętrza mają wpływ przede wszystkim nasze gusta i upodobania, jak i zasobność portfela. Przy wyborze charakteru pomieszczenia warto także kierować się liczbą osób, która na co dzień będzie z niego korzystać, co zapewni funkcjonalność i wygodę w jego użytkowaniu. Ważną decyzją na etapie urządzania kuchni jest także wybór sprzętu AGD oraz naczyń i akcesoriów kuchennych. Bogatą ofertę kuchennego wyposażenia z możliwością dostawy do domu oferuje sklep internetowy https://naczynia.olkusz.pl/.

Styl w kuchni dzbanek-emaliowany-baner

Nowocześnie i sterylnie

Minimalizm to swego rodzaju ucieczka od nadmiaru kolorów, kształtów i dekoracji. Taki styl doskonale sprawdza się w kuchni, gdzie funkcjonalność jest cechą priorytetową. Stal, szkło, elegancja, minimalna ilość wzorów i kolorów, tak w skrócie można opisać wnętrze w minimalistycznym stylu. Decydując się na „laboratoryjną” kuchnię, musimy mieć świadomość, że pomieszczenie urządzone w tej estetyce może sprawiać wrażenie wyjątkowo zimnego i surowego. Dlatego minimalistyczną kuchnię warto „ocieplić” poprzez wprowadzenie do niej jednego barwnego elementu, np. lodówki lub całej ściany w zdecydowanym, ciepłym kolorze. Należy także pamiętać, że ten typ wnętrza zazwyczaj najlepiej sprawdza się w przypadku młodych, bezdzietnych osób, które z kuchni korzystają stosunkowo rzadko.

Drewno, koronki, warkocze czosnku

Kuchnia urządzona w stylu rustykalnym jest przytulna i pełna rodzinnego ciepła.  Dominują w niej naturalne materiały, jak drewno, kamień czy cegła oraz dekoracje w wiejskim klimacie. Istotną kwestią przy urządzaniu kuchni jest także dobór kolorystki wpisującej się w wiejski, naturalny charakter wnętrza. Warto postawić na neutralne, ciepłe barwy tj. odcienie brązu czy beżu. Ważnym elementem kuchni urządzonej w rustykalnej estetyce jest również duży, najlepiej drewniany stół mieszczący przy wspólnym posiłku całą rodzinę.

Jasna, praktyczna kuchnia skandynawska

Z roku na rok rośnie popularność stylu skandynawskiego chętnie stosowanego w wykańczaniu wnętrz, ze względu na jego elegancję i praktyczność. Jego charakterystycznymi cechami są jasne barwy, najczęściej w odcieniach bieli i szarości oraz proste, pozbawione ozdób meble. Materiałami najczęściej stosowanymi we wnętrzach urządzanych w skandynawskim klimacie jest szkło i jasne drewno, najczęściej sosnowe lub klonowe. Surowość skandynawskiej kuchni świetnie przełamują dodatki, tj. zielone rośliny czy spójne stylistycznie akcesoria kuchenne.

Kuchnia w stylu loftu

Kuchnia w stylu loftu doskonale wkomponowuje się w nowoczesne, przestrzenne mieszkania. Loftowy klimat osiągniemy wybierając chłodne kolory i surowe materiały, tj. cegła czy beton, a kropką nad i stanie się proste, minimalistyczne oświetlenie.  Także w przypadku mebli i dodatków powinna dominować prostota i funkcjonalność. Charakteru industrialnemu wnętrzu mogą nadawać również sprzęty kuchenne w chłodnych odcieniach, jak lodówka, okap czy wyjątkowo estetycznie wyglądające emaliowane garnki świetnie wpisujące się w przemysłowy, nowoczesny klimat kuchni. Surowy styl industrialny jest najczęściej wybierany przez osoby młode stawiające na nowoczesność i oryginalność.

Styl w kuchni 500_500_productGfx_eed8d1e79fc08a3eb8e737183d4feb97