Unikatowe ramy na designerskie grafiki

Designerskie grafiki świetnie sprawdzają się w roli oryginalnych dodatków do wnętrz. Warto zdecydować się na takie dekoracje z myślą o nowocześnie urządzonym salonie, sypialni czy jadalni. Ważne jest, aby ogólny charakter grafiki jak najlepiej komponował się z aktualnym wystrojem wnętrza. Należy także pamiętać o odpowiedniej oprawie – stylowe ramki do zdjęć znakomicie sprawdzą się w tej roli. Oczywiście ich wielkość musi być dopasowana do wielkości samej grafiki, ale nie mniej istotna jest również harmonijna kolorystyka artystycznej pracy ze stylem ramki. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okażą się oprawy w minimalistycznej odsłonie.

Sklep z ramkami – produkty w klasycznym stylu
Do różnokolorowych grafik należy dobrać oprawy w nieco skromniejszej odsłonie. Warto postawić na ponadczasowy, klasyczny styl i wybrać ofertę dobrego sklepu (np. sklepzramami.pl). Wbrew pozorom, nawet jednokolorowe modele utrzymane w czerni lub bieli mogą być bardzo efektowne. To doskonała propozycja także do eleganckich, czarno-białych grafik. Warto zawiesić je w salonie lub w jadalni – w miejscu, które pozwoli je jak najlepiej wyeksponować. Można także zdecydować się na ramkę stojącą – w zależności od indywidualnych preferencji i charakteru danego wnętrza. Stojące modele świetnie sprawdzą się na większych ściankach meblowych lub na stole – jako alternatywa dla wazonu czy innych standardowych elementów dekoracyjnych.

Unikatowe ramy na designerskie grafiki ramki

Ramki na wymiar – propozycja na designerskie grafiki
Modne, oryginalne grafiki nierzadko wymagają unikalnej oprawy, jak najlepiej dopasowanej do ich charakteru. W dzisiejszych czasach z łatwością można zapewnić sobie ramki odpowiadające naszym wymogom, a dowodem na potwierdzenie tej tezy jest usługa wykonywania ramek na wymiar. Wystarczy zlecić to zadanie profesjonalistom i dokładnie opisać charakter grafiki oraz jej wielkość. Taka usługa nie jest kosztowna, a efekt spełni oczekiwania najbardziej wymagających amatorów modnych dodatków do wnętrz. Warto skusić się na produkty utrzymane w stylu industrialnym – metalowe ramy sprawdzą się także wtedy, gdy obiektem naszego zainteresowania jest oprawa do luster lub obrazu. Należy pamiętać o tym, aby ramki obecne w salonie, w sypialni czy w przedpokoju komponowały się ze sobą pod względem stylu i wzornictwa – dzięki temu uda nam się zadbać o harmonijną aranżację.

Efektowne multiramy – oryginalna oprawa designerskich grafik
Obecnie coraz popularniejsze są niebanalne multiramy, które umożliwią jednoczesne zaprezentowanie większej ilości grafik. W takiej oprawie dzieła sztuki prezentują się niezwykle efektownie, dlatego nic dziwnego, że multiramy cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród artystów, którzy oprawiają w nie swoje prace. Tego typu produkty są dostępne w najróżniejszych formach, dlatego z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na bardzo rozbudowane modele przypominające kształtem koronę drzewa. W dostępnych okienkach można umieścić mniejsze grafiki, ale należy pamiętać o tym, że muszą one być utrzymane w podobnym stylu. Seria przedstawiająca obrazy zwierząt lub martwą naturę doskonale zaprezentuje się właśnie w multiramach.

Ramy do obrazów – elegancka oprawa grafik
Grafiki można także oprawić w eleganckie ramy do obrazów, które świetnie podkreślą artystyczny charakter szkiców. Warto zwrócić uwagę na produkty w srebrnej, złotej lub brązowej tonacji, wyróżniające się stylowymi zdobieniami. Specyficzne wytłoczenie na obramowaniu dodatkowo podkreśli jego elegancki charakter. Takie oprawy najlepiej sprawdzą się we wnętrzach o odpowiednio większym metrażu, w których króluje klasyczna aranżacja. Świetnym wyborem będą także efektowne, drewniane ramy, które sprawdzą się w przypadku czarno-białych oraz kolorowych grafik.

Warto wprowadzić do mieszkania dekoracje o artystycznym charakterze – designerskie grafiki okażą się doskonałym wyborem. Dzięki odpowiedniej oprawie uda nam się jeszcze lepiej je wyeksponować. Należy jednak pamiętać o tym, aby dobrana ramka jak najlepiej komponowała się z charakterem grafiki oraz z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.