Wynajem podnośników Wrocław

Każdy przedsiębiorca budowlany musi liczyć się z koniecznością wykonania prac wysokościowych lub przeniesienia dużej partii materiału w obrębie placu budowy. Kupno podnośnika jest jednak bardzo drogie, dlatego należy rozważyć skorzystanie ich wynajmu.

WYNAJEM PODNOŚNIKÓW WROCŁAW

Wynajęcie podnośnika jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z firmą, która zajmuje się prowadzeniem takiej działalności i umówić się na spotkanie o wyznaczonym dniu i godzinie. Podnośnik zostanie przetransportowany na plac budowy przez załogę przedsiębiorstwa, która pomoże w obsłudze urządzenia, gwarantując maksimum bezpieczeństwa jego użytkownikom. Wynajem podnośników Wrocław jest zazwyczaj przeprowadzany w wymiarze godzinowym, więc każdy może dostosować czas wypożyczenia podnośnika do swoich potrzeb.

BEZPIECZEŃSTWO I WSZECHSTRONNOŚĆ

Podnośnik pozwala na bezpieczną pracę na wysokościach wynoszących kilka lub kilkanaście metrów. Kosze podnoszone przez urządzenie posiadają bardzo stabilną podłogę, która w dodatku jest ogrodzona solidnymi barierkami. Te zabezpieczenia praktycznie uniemożliwiają wypadnięcie pracownika z gondoli. Wykorzystanie podnośników jest bardzo wszechstronne. Do najbardziej popularnych aspektów ich pracy można zaliczyć następujące okoliczności:

– „wykończeniówka” wysoko zawieszonych stropów,

– prace elewacyjne (malowanie i mycie fasad budynków oraz okien),

– konserwacja linii energetycznych,

– czynności związane z usuwaniem konarów wysokich drzew,

– praca w magazynach posiadających bardzo wysokie regały.

Wynajem podnośników Wrocław szeroki_wybor

PODNOŚNIK PODNOŚNIKOWI NIERÓWNY

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje podnośników: koszowe i nożycowe. Pierwsze z nich składa się z długiego ramienia, na końcu którego jest umieszczony kosz/gondola. Podnośniki nożycowe składają się z zestawu dwóch równolegle rozkładających się ramion, które podpierają platformę. Warto zwrócić uwagę na pozostałe różnice charakteryzujące oba rodzaje podnośników.

PODNOŚNIKI KOSZOWE

Kosze w podnośnikach koszowych posiadają jeden punkt podparcia. Jest nim wspomniane wcześniej ramię teleskopowe, które można zginać, skracać i wydłużać, obracać. Dzięki temu osoba sterująca wysięgnikiem może kierować jego ruchem we wszystkich kierunkach, co pozwala na wszechstronne dostosowanie jego położenia do potrzeb pracowników. Co jest istotne, kosz podnośnika może zostać wywindowany nawet na wysokość 30 metrów.

PODNOŚNIKI NOŻYCOWE

Kosze w podnośnikach nożycowych posiadają dwa punkty podparcia, ponieważ są wynoszone przez dwa pracujące równolegle względem siebie ramiona. Przez platforma użytkowa ma nieco odmienny kształt, gdyż zazwyczaj jest prostokątna, podczas gdy w podnośnikach koszowych przybiera kształt kwadratowy. Ponadto kosz może być przemieszczany tylko w płaszczyźnie góra-dół. Jest jednak o wiele bardziej stabilny niż ma to miejsce w przypadku podnośników koszowych.