Zastosowanie kamienia naturalnego w aranżacji wnętrz

Zastosowanie kamienia naturalnego w aranżacji wnętrz 8f8a6017f17ba9dd2e249b9d0067da870a61ec90_800x600Współczesne trendy w aranżacji wnętrz podkreślają zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak kamień. Kamień to materiał stworzony przez naturę, posiadający niepowtarzalną kolorystykę i wzory. Może być wykorzystany w każdym pomieszczeniu w domu, ponieważ komponuje się z każdym wnętrzem. 

„Kamienne elementy” w domu
Kamienne elementy w domu są bardzo trwałe, dzięki czemu służą przez długi czas i nie niszczą się. Ich zastosowanie pozwala osiągnąć ciekawy efekt wizualny.

Kamienie, takie jak marmur i granit, posiadają unikalne, naturalne piękno, które nie wymaga dodatkowej obróbki. Nie trzeba być architektem ani dekoratorem wnętrz aby wiedzieć, że kamienne elementy w domu zawsze wyglądają pięknie i elegancko.

Marmur w domu
Marmur jest bardzo cennym materiałem budowlanym. Ma właściwości fizyczne podobne do granitu- jest m.in. odporny na urazy. W aranżacji wnętrz używa się go jako elementu wykończeniowego. Powstają z niego parapety, blaty kuchenne i łazienkowe oraz obudowy umywalek. Marmur jest też wykorzystywany jako okładzina podłogowa w łazience, jest bowiem trwalszy od płytek ceramicznych.

Granit w domu
Granit posiada ziarnistą strukturę, dzięki czemu ładnie prezentuje się w aranżacji wnętrz. Niezależnie od koloru, granit zawsze pięknie się prezentuje jako element wykończenia wnętrza. Granitowe są blaty w kuchni, posadzki, schody, blaty łazienkowe oraz parapety.  
Nowością są obecnie blaty granitowe w kuchni z wyfrezowanym w powierzchni kamienia, gotowym ociekaczem, wykonywane pod zlewozmywaki.
Najpopularniejsze obecnie kolory granitu to: odcienie szarości, czerń i beż.

Dom to miejsce, w którym każdy z nas chce zachować idealną czystość, dlatego nie powinno się stosować w nim materiałów, które łatwo gromadzą brud. Z tego też powodu wybór kamienia, np. granitu jest idealny. Granit, podobnie jak marmur nie niszczy się  szybko, nawet podczas intensywnej eksploatacji.