Eleganckie meble barowe

Nowoczesny czy klasyczny, kameralny lub duży, w dużej metropolii lub na prowincji – bary to miejsca, które skupiają ludzi, gdzie mogą oni spędzić ze sobą udany czas. Dzisiaj coraz więcej właścicieli barów inwestuje w swój biznes, chcąc, aby kojarzyły się one z elegancką przestrzenią, w które można wypić dobre piwo, zjeść pyszne przekąski i świetnie się bawić.

Dobry bar to nie tylko taki, który oferuje szeroką gamę wyśmienitych trunków, ale również taki, który ma w sobie odpowiednią atmosferę. Tą można wykreować na podstawie efektownego wyposażenia wnętrza. To powoduje, że przy urządzaniu lokalu warto zawsze brać pod uwagę meble barowe. Jak wybrać takie, które będą najlepszą inwestycją?

 

Eleganckie meble barowe pub-malinowy-dwor-meble

 

To właśnie umeblowanie tworzy w świadomości klienta wyjątkowy klimat przestrzeni, dlatego też restauratorzy powinni skoncentrować się w szczególności na dobrej jakości wyposażenia – to nie tylko kwestia samego wzornictwa, ale również trwałości oraz wytrzymałości, ponieważ meble barowe są użytkowane intensywnie, co powoduje, że muszą one spełniać najwyższe wymagania.

Klasyczne meble do barów to meble drewniane – wykonane ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna, głównie dębowego, które wyróżnia się bardzo dobrą trwałością. Umeblowanie to jest najczęściej projektowane na zamówienie, aby pasowało do miejsca montażu, co powoduje, że są także maksymalnie funkcjonalne. Meble do barów, gdzie serwuje się alkohole, muszą spełniać często kilka funkcji jednocześnie, między innymi służą do prezentacji trunków oraz innych produktów, do przechowywania szkła, do jego mycia oraz przygotowywania drinków. Bary wyposażane są także często we własne oświetlenie. Naturalnie, przy barze mogą też siedzieć klienci. To wszystko powoduje, że meble barowe powinny być indywidualnie dopasowane do potrzeb zamawiającego.

Najczęściej meble barowe projektowane są wobec tego na wymiar – przez firmę, która zajmuje się produkcją takiego wyposażenia albo można dostarczyć własne projekty. Istnieje możliwość wybrania gatunku drewna, jego wybarwienia, dekoracji baru, a także innych detali, co powoduje, że efektem jest przestrzeń doskonała do serwowania alkoholi gościom.

Oczywiście, wysokiej jakości meble do barów mogą sporo kosztować, zwłaszcza te wykonane z drewna i bogato zdobione oraz z pełnym wyposażeniem, niemniej jednak jest to przyszłościowa inwestycja dla każdego właściciela lokalu. Wówczas na pewno goście będą czuli się w tak eleganckiej przestrzeni komfortowo i będą tym samym częściej odwiedzali to miejsce.

Jedną z polskich firm, która specjalizuje się w produkcji mebli barowych, restauracyjnych oraz recepcyjnych jest STOLBAR, która działa w branży już od 1980 roku. Swoje usługi kieruje ona również do architektów oraz projektantów wnętrz. Jest otwarta na nowe pomysły i zapewnia najwyższą jakość swoich mebli produkowanych na indywidualne zamówienie. Firma świadczy także własne usługi projektowe.