Funkcjonalna łazienka – na co zwrócić uwagę przy jej projektowaniu?

Marzysz o pięknej, nowoczesnej łazience? Zastanawiasz się jakie rozwiązania wybrać, aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne i funkcjonalne? Poniższy artykuł rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Wanna czy prysznic?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto staje przed zadaniem zaprojektowania łazienki. Jeśli dysponujesz powierzchnią większą niż 4m2, możesz spokojnie pokusić się o zakup wygodnej wanny. Pamiętaj jednak o tym, aby przede wszystkim dopasować ją do wzrostu domowników, a dopiero później do wielkości pomieszczenia. W przypadku mniejszych łazienek świetnym rozwiązaniem są wanny narożne, które zajmują zdecydowanie mniej cennej przestrzeni. Nie wyobrażasz sobie poranka bez szybkiego prysznica? Nic straconego! Możesz zdecydować się na zakup wanny z szybą, dzięki której możesz wygodnie korzystać z natrysku.

Funkcjonalna łazienka – na co zwrócić uwagę przy jej projektowaniu? modern-minimalist-bathroom-3115450_1280-300x188

Umywalka nadblatowa czy klasyczna?

Kolejny ważny wybór w przypadku łazienki to umywalka. Aby korzystanie z niej było komfortowe, wybierz model o szerokości min. 45 cm i głębokości 40 cm. Jeśli nie masz za wiele miejsca, pomyśl o umywalce nadblatowej. Zamontujesz ją na niewielkiej szafce bądź konsoli, która posłuży ci jako schowek na drobne artykuły higieniczne. Natomiast w przypadku większych łazienek świetnym rozwiązaniem będzie zakup dwóch klasycznych umywalek i ustawienie ich obok siebie. To świetny pomysł w przypadku większych rodzin lub pary wychodzącej do pracy w tych samych porach.

Podwieszany kompakt WC

Coraz więcej osób decyduje się na podwieszane modele WC. To praktyczne, jak i higieniczne rozwiązanie – dzięki podwieszanej misce znacznie łatwiej będzie Ci zadbać o czystą podłogę. Pamiętaj także, aby sedes był oddalony o minimum 20 cm od umywalki, wanny lub prysznica. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca możesz zdecydować się także na oddzielenie tych stref niewysoką ścianką.

Co z pralką?

Ważnym elementem niemal każdej łazienki jest pralka. W mniejszych wnętrzach świetnie sprawdzą się modele ładowane od góry. Są one zdecydowanie bardziej ustawne i zajmują mniej przestrzeni. Jeśli decydujesz się na zakup pralki ładowanej z boku, zastanów się nad umieszczeniem jej pod łazienkowym blatem. To zarówno praktyczne, jak i bardzo eleganckie rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą ci zaprojektować łazienkę twoich marzeń. Jeśli jednak nie jesteś do końca pewien, na jakie rozwiązania się zdecydować, oddaj swoje wnętrze w ręce specjalistów, którzy w spokoju i na czas pomogą ci zrealizować twoje cele. Rzetelnych i doświadczonych profesjonalistów znajdziesz na https://www.abrys.net