Najbardziej komfortowe ogrzewanie domu

Najbardziej komfortowe ogrzewanie domu defroogrzewaniedomu-300x169Wybierając system grzewczy do budynku mieszkalnego, kierujemy się różnymi czynnikami. Ważną rolę odgrywa ekonomiczność danego źródła ciepła. Nie chodzi tylko o koszty inwestycyjne, ale również o to czy system jest oszczędny podczas użytkowania. Tanie ogrzewanie daje możliwość zadbania o domowy budżet. XXI wiek przyniósł również inny aspekt, na który zwracamy uwagę. Mowa o wpływie na środowisko naturalne. Zaostrzane normy emisyjne, wymagają od nas wyboru źródła ciepła, które nie powoduje zanieczyszczeń i degradacji środowiska. Trzecim, równie ważnym czynnikiem jest komfort użytkowania. Wiele osób pamięta piece, które wymagały codziennej obsług. Co więcej, dużo takich urządzeń nadal jest w użyciu. Jako, że komfort życia, z roku na rok się zwiększa, szukamy rozwiązań grzewczych, które nie wymagają skomplikowanej i częstej obsługi. Na szczęście, nowoczesne kotły nam to umożliwiają.

Producenci mają w swoich ofertach kotły, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. Poniżej, przedstawiamy, jakie ogrzewanie do domu wybrać (sprawdź systemy grzewcze Defro), aby jego eksploatacja była wygodna.

Nowoczesne kotły na ekogroszek i pellet

Urządzenia zasilane biomasą i ekogroszkiem, zyskały zaufanie wielu Polaków. Piec na pellet (szeroki wybór nowoczesnych urządzeń znajdziesz na Defro.pl)  czy też ekogroszek, to urządzenia piątej klasy, odpowiadające obecnym standardom. Centralne ogrzewanie przy ich wykorzystaniu działa wydajnie i oszczędnie. Są wyposażone w automatyczne systemy sterowania. Ponadto, w takim systemie, można zastosować elektryczne głowice termostatyczne, montowane na grzejnikach. Rozwój technologii w tym obszarze, pozwala na stosowanie takich rozwiązań jak:

  •         Głowice z wyświetlaczem.
  •         Głowice z bezprzewodową komunikacją.
  •         Głowice z czujnikiem otwartego okna.

Dzięki temu, utrzymamy w pomieszczeniach żądaną temperaturę, zapewniając komfort cieplny domowników.

W systemie grzewczym można zastosować także sterowniki pomp. Regulują one obieg wody w instalacji. W zależności od zadanej temperatury, wymuszają obieg. Zakres sterowania temperaturą wynosi od 10°C do nawet 90°C. Ponadto, są wyposażone w funkcje, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z instalacji. Należy do nich między innymi funkcja awaryjnego odbioru ciepła. Dzięki modułowi komunikacyjnemu, sterowanie może się odbywać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera PC. Ich zaawansowaną wersją są regulatory pogodowe, które wykorzystują dane dotyczące temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Na podstawie tych informacji, dostosowują pracę instalacji centralnego ogrzewania do panujących warunków.

Przydatnym rozwiązaniem jest również Sonda Lambda, która jest nie tylko wygodnym, ale i ekologicznym wsparciem dla kotła. Umożliwia ona ograniczenie emisji tlenku węgla do atmosfery. Jest to elektroniczne urządzenie, które doskonale sprawdza się w kotłach z automatycznymi podajnikami paliwa. Posiadają czujnik (wbudowany w czopuch kotła), mierzący i regulujący zawartość tlenu w spalinach generowanych przez proces spalania. Efektem tego jest precyzyjne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej. W konsekwencji, podnosi to wydajność kotła oraz przede wszystkim jego oszczędność.

Ogrzewanie na pellet czy ekogroszek może być wspierane przez różnorodne moduły sterujące (m.in. Platinum). Przez takie udogodnienia, dostosujemy pracę centralnego ogrzewania do naszych preferencji. Ciekawym rozwiązanie jest także zintegrowanie z systemem hydraulicznym ogrzewania kominkowego poprzez zastosowania kominka z płaszczem wodnym. Jest to doskonałe wsparcie dla głównego źródła ciepła. Daje to komfort podczas ogrzewania domu w okresach przejściowych.