Szafy wnękowe – wykorzystaj każdy wolny centymetr

W sklepach można znaleźć wiele modeli gotowych szaf. Gdy liczy się perfekcyjne dopasowanie, najlepszy wybór to szafy na wymiar.

Szafa zaprojektowana na wymiar – nieograniczone możliwości

Małe mieszkania, ale i duże domy jednorodzinne – szafy na wymiar mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu, w którym celem jest optymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni.

Zakład stolarski oferujący taką zabudowę może przygotować ją zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta, dopasowując ją także do wymiarów miejsca montażu. W związku z tym to bardzo dobry wybór wtedy, gdy ważne jest wykorzystanie każdego wolnego centymetra, na przykład w przypadku wnęk, poddaszy czy też w małych pokojach.

Zamówić można również garderoby na wymiar, które są coraz bardziej popularne także w Polsce.

Szafy wnękowe – wykorzystaj każdy wolny centymetr szafanawymiar-225x300

Do produkcji szaf najczęściej stosuje się:

  • płyty drewnopochodne, w tym płyty MDF, które mogą być lakierowane na wysoki połysk, wykończone wzorami drewnopodobnymi lub jednolitymi kolorami
  • płyty fornirowane – pokryte cienką warstwą naturalnego drewna
  • drewno naturalne, na przykład w postaci płyt lub deszczułek układanych pod kątem i tworzących nieruchomą roletę
  • szkło – lustra, także przydymione, szkło drukowane w różne wzory

 

Klient ma także możliwość wyboru wyposażenia wnętrza szafy – od zwykłych drążków do wieszania wieszaków, poprzez wysuwane szuflady i kosze, a skończywszy na półkach do przechowywania. Dodatkowo, można także zamówić szafy wnękowe i wolnostojące z wewnętrznym oświetleniem.

 

Szafy na wymiar – wnękowe i wolnostojące w Twoim stylu

Jednak szafy wnękowe i wolnostojące na wymiar nie tylko mają atut w postaci idealnego dopasowania. Dodatkowym plusem takiego umeblowania jest możliwość indywidualnego wybrania jego konstrukcji oraz stylu wykonania.

Firmy stolarskie mogą wykonać szafy na wymiar w różnych wariantach – z półkami, szufladami, koszami, wysuwanymi tacami, aby dopasować je specjalnie do potrzeb użytkownika. Najczęściej wybór pada na szafy przesuwne, czyli z drzwiami przesuwnymi, ale również można zdecydować się na szafy o innej konstrukcji.

Szafy na wymiar mogą być wykonane w stylu tradycyjnym albo nowoczesnym, zgodnie z wymaganiami klienta. Można dzięki temu dopasować je do każdej aranżacji!

 

Ile kosztuje wykonanie szafy na wymiar?

Za dobrej jakości szafy do zabudowy trzeba będzie zapłacić więcej niż za gotowe szafy do kupienia w sklepach. Wynika to z faktu, że są one tworzone na wymiar i wymagają większych nakładów pracy i czasu niż standardowe umeblowanie.

Na koszt wykonania szafy na wymiar wpływa szereg czynników, w tym między innymi jej wymiary, materiały, wyposażenie wewnętrzne oraz jego jakość, dlatego wyceny przygotowywane są indywidualnie.

Cena za szafę wnękową najczęściej rozpoczyna się od około 1500 złotych za małą konstrukcję, natomiast może skończyć się nawet na ponad 5000 złotych w przypadku większych wymiarów mebla.

 

Woodworks Studio – szafy na wymiar w Krakowie

Chcesz mieć pewność, że szafa na wymiar będzie perfekcyjna? W takim przypadku warto wybrać taką firmę stolarską, która może zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Szeroka wiedza, duże doświadczenie, nowoczesne zaplecze, profesjonalne podejście do klienta – to wszystko może sprawić, że współpraca będzie całkowicie udana.

Firma Woodworks Studio z miasta Kraków od lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mebli na wymiar. W jej ofercie dostępne są nie tylko popularne meble kuchenne, ale także innego rodzaju zabudowa na zamówienie, w tym szafy wnękowe wyposażone w drzwi przesuwne oraz szafy wolnostojące.

Dokładna oferta firmy oraz przykładowe realizacje można znaleźć na jej stronie internetowej: https://woodworks-studio.pl/realizacje/szafy-wnekowe.

Zatem szafy wnękowe oraz wolnostojące szafy na wymiar to zdecydowanie najlepszy wybór wtedy, gdy ważne jest proste i funkcjonalne przechowywanie ubrań, obuwia, a także innych przedmiotów.