Balkony w domach – jakie powinny być?

Balkony to te elementy domów, które cieszą się bardzo dużą popularnością i wiele osób przy budowie swojego domu, nie wyobraża sobie, aby tego balkonu, czy też czasem tarasu, miało zabraknąć.

Balkony w domach - jakie powinny być? mieszana1

Dlaczego warto mieć balkon?

Balkony posiadają w dużej mierze walory estetyczne, dodając nieco uroku całemu budynkowi. Są także chyba przede wszystkim idealnym miejscem na to, aby odpocząć po całym ciężkim dniu pracy, czy też, aby móc zjeść śniadanie z rana we wstającym słoneczku, albo napić się wieczorem lampi wina, spoglądając na zachodzące słońce.

Balkony kojarzą się z romantycznością i odpowiednio zaaranżowane właśnie takie są. Mogą być one naprawdę pięknie urządzone. Jednak cały proces tworzenia balkonu powinien rozpocząć się już na etapie planowania. Już wtedy należy wiedzieć, w jakim stylu powinien być wykonany dany balkon i z jakich materiałów musi on zostać stworzony.

Bardzo ważnymi elementami balkonów, którym trzeba poświęcić nieco uwagi, są barierki, poręcze, wypełnienie i również podłoże, po którym będziemy chodzić. Barierka balkonowa jest jednym z najbardziej wyeksponowanych elementów balkonu, więc musi ona zarówno nadawać styl całemu balkonowi, jak i musi odpowiednio zgrać się z całym domem i nie zakłócać jego wyglądu. Może być ona wykonana z drewna, stali, aluminium, a nawet spotyka się stworzone z żeliwa. Nie ma jednego określonego stylu, jaki ktoś powinien wybrać. Producenci starają się zawsze, aby każdy element był bardzo trwały, więc po prostu trzeba wybrać według upodobań. Drewno kojarzy się z ciepłem, wygodą, spokojem, natomiast stal będzie kojarzona z nowoczesnością, może też nadawać całemu budynkowi nieco surowości.

Kolejnym ważnym elementem są poręcze, jako najczęściej dotykane elementy całych balkonów muszą być delikatne i przyjemne w dotyku. Stal może tu czasem nie spełniać swojej funkcji, ponieważ albo za szybko się nagrzeje i gdy jest za gorąca, to nie można jej dotknąć, albo też jest zbyt zimna i sprawia nieprzyjemne uczucie chłodu. No i nie można zapomnieć o podłożu, po którym będziemy chodzić. Najpopularniejsze są tutaj płytki i to wśród nich chyba powinniśmy też wybrać. Czasem najdzie nas, aby pochodzić sobie po balkonie na boso, więc te płytki też powinny być dla nas wygodne.