Dlaczego czasami tak trudno dobrać odpowiedni narożnik do salonu?

Salon to najważniejsze pomieszczenie, w którym odpoczywamy. Tu toczy się życie rodzinne, tu przyjmujemy swoich gości. Nic więc dziwnego, że wielu osobom zależy na tym, by było to miejsce, w którym możemy czuć się swobodnie. Ogromne znaczenie w osiągnięciu tego efektu ma wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych. Wśród propozycji, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wymienić należy narożniki do salonu.

Niestety, znalezienie idealnego narożnika bywa trudne. Sprawdźmy dlaczego i jak temu zaradzić.

 

Mały salon, duży mebel

Podstawową trudnością z jaką zmagają się osoby poszukujące idealnego narożnika do swojego salonu są wymiary mebli. W salonach meblowych bardzo często możemy znaleźć gigantyczne narożniki, które są w stanie pomieścić nawet 7-8 siedzących osób. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu cała rodzina może odpoczywać razem. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że takie meble nie zawsze się sprawdzają.

 

Nie ukrywajmy, bardzo wielu z nas mieszka w mieszkaniach w blokach, które niestety nie są imponująco duże. Wniesienie tak dużego narożnika do mieszkania jest często niemożliwe. A nawet jeśli się uda okazuje się, że mebel zajmuje prawie całą dostępną przestrzeń w salonie i utrudnia normalne poruszanie się.

 

Narożnik, który nie pasuje stylem

Problemem jest również styl niektórych narożników. Bogato zdobione poręcze, duże, masywne zagłówki – to wszystko sprawia, że mebel taki w we wnętrzu urządzonym w minimalistyczny sposób wygląda po prostu niekorzystnie. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które spotyka takie propozycje w sklepach meblowych rezygnuje z realizacji swoich planów. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Specjaliści zajmujący się wystrojem wnętrz zgodnie potwierdzają, że do każdego mieszkania da się znaleźć odpowiedni narożnik.

Dlaczego czasami tak trudno dobrać odpowiedni narożnik do salonu? naroznik-do-salonu-zdjecie-glowne-300x195

 

Poszukuj praktycznych rozwiązań

Poszukując odpowiedniego mebla do swojego salonu stawiaj na narożniki łączące w sobie styl i praktyczność. Wcale nie muszą to być gigantyczne meble mieszczące całą rodzinę. Wprost przeciwnie – niewielka, narożna kanapa na 3-4 osoby również spełni swoje zadanie a jednocześnie sprawi, że salon nie będzie wyglądał na zagracony. Stawiaj także na ponadczasowe, klasyczne wzornictwo i proste formy. Meble takie prezentują się bowiem doskonale w każdym wnętrzu, przez co możesz mieć pewność, że będą zdobić również twoje mieszkanie.

 

Wybór narożników jest coraz szerszy

Jeśli poszukujesz narożnika do swojego mieszkania i jesteś rozczarowany tym, że wciąż nie znalazłeś odpowiedniego modelu – nie zrażaj się. Polscy producenci mebli coraz częściej zaczynają bowiem dostrzegać potrzeby swoich klientów i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy z nich może poszczycić się dużym salonem. Dlatego w ich ofertach pojawiają się mniejsze narożniki, które co prawda mogą nie pomieścić całej twojej rodziny, ale są doskonałym, wygodnym meblem wypoczynkowym.

 

Coraz częściej mamy również do czynienia z meblami, które możemy dopasować do układu pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. W przypadku narożników nie ma obecnie problemu z tym, by jego wydłużona część znajdowała się po odpowiedniej stronie. Warto więc nie rezygnować z planów zakupu tego praktycznego mebla wypoczynkowego.

 

 

Podsumowując, nawet jeśli nie posiadasz dużego, przestronnego salonu wciąż możesz cieszyć się wygodą jaką daje dobry, nowoczesny narożnik. Jego znalezienie może co prawda zająć trochę czasu, niemniej jednak obecnie producenci mebli dbają o to, by ich oferta była bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu możesz znaleźć w niej również nieco mniejsze narożniki, które sprawdzą się nawet w kawalerce.