Jakie drzwi warto kupić do domu?

Chociaż drzwi można kupić nawet podczas niedzielnych zakupów z rodziną, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów, takich jak:

  • Stylistyka całego założenia – drzwi powinny wpasowywać się w ogólny styl, w jakim zakomponowane jest mieszkanie;
  • Kolor powinien być dobrany do koloru stolarki okiennej;
  • Warto korzystać z pomocy fachowców przy ich montażu;
  • Konieczne jest zrobienie dokładnych pomiarów, aby mieć pewność, że kupione drzwi będą pasować.

Pamiętaj o pomieszczeniach wymagających wentylacji
Niektóre pomieszczenia, takie jak łazienka, toaleta, pralnia czy garderoba, bezwzględnie wymagają dodatkowego wentylowania. Tutaj więc zawsze należy zamawiać drzwi, które albo będą posiadały specjalne otwory wentylacyjne, na przykład w ich dolnej części lub, co stosowane jest znacznie częściej, wyższe podcięcie dolnej krawędzi o jakieś 10 do 30 mm, dzięki czemu możliwy będzie swobodny przepływ powietrza.

Jakie drzwi warto kupić do domu? drzwi_jakie_wybrac

źródło: Panel-pol

Jakie ościeżnice będą dobrym wyborem?

Zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości są tradycyjne ościeżnice przylgowe, dzięki tworzeniu wraz z ościeżnicą jednej płaszczyzny nadają im nowocześniejszy wygląd. Mamy do wyboru również ościeżnicę bezprzylgową, składającą się z kilku profili, do których przytwierdzone są drzwi. Ościeżnice tego typu posiadają widoczne dla wszystkich zawiasy, ponieważ znajdują się one na zewnętrz.

Jakie drzwi warto kupić do domu? wybor_drzwi

źródło: dako

Materiał na ościeżnice
Również w tym zakresie klienci posiadają spory wybór. Można wybierać spośród litego drewna, poddawanego warstwowemu klejeniu, MDF-u lub metalu, który chociaż kojarzy się mocno starodawnie, daje bardzo elegancki i nowoczesny efekt, jeśli zostanie zastosowane na przykład aluminium. Samo połączenie z murem może być niewidoczne, dzięki stosowaniu opasek maskujących. Ościeżnice mogą być regulowane, mające możliwość dopasowania się do szerokości muru, a także stałe, będące najczęściej węższe od muru.

Zalety ościeżnic bezprzylgowych
Charakterystykę tych ościeżnic można znacznie bardziej wykorzystać, stosując w ich przypadku ukryte zawiasy. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że to rozwiązanie nie chroni tak dobrze przed hałasami, jak ościeżnice przylgowe.

Warto odwiedzić strony, które  mogą być pomocne przy wyborze drzwi, takie jak: najlepszyranking.pl i budujemydom.pl, gdzie znajdziecie opinie i porównania.