Jak wybrać nowoczesne i luksusowe meble tapicerowane do salonu.

Salon jest wyjątkowym miejscem niemal w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w nim znajduje się często centrum naszego życia towarzyskiego. Oczywiście salon nie spełniałby swoich funkcji wypoczynkowych bez kilku bardzo ważnych elementów.

Mowa tu oczywiście o meblach wypoczynkowych. Szukając idealnego wypoczynku do salonu, który będzie wygodny, nowoczesny i trwały, warto sprawdzić sofy modułowe, które są niezwykle funkcjonalne.

Sofa zwykła czy modułowa?

Szukając nowej sofy do salonu, najczęściej spotkamy się z sofą dwu lub trzyosobową. Możemy też spotkać sofy narożne, które często są wyposażone w funkcję spania. Jednak coraz większą popularnością cieszą się sofy modułowe, które pozwalają osiągnąć niespotykany w tradycyjnych modelach komfort wypoczynku. Jak sama nazwa wskazuje, sofa modułowa składa się z modułów, które pozwalają na dowolną konfigurację wypoczynku. Tworząc sofę modułową, możemy niemal dowolnie łączyć różne moduły, przeplatając elementy tradycyjnej sofy z bardziej wyszukanymi funkcjami jak podnóżki, indywidualne regulacje oparć czy wyspy pełniące funkcje stolików. Wybierając luksusową sofę modułową, możemy stworzyć wypoczynek, w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Dla osób ceniących sobie wygodę i nowoczesność mebli luksusowych ciekawą propozycją może być nowoczesna sofa Tribeca od Aris Concept, pozwalająca stworzyć niezwykle funkcjonalny zestaw wypoczynkowy.

Jak wybrać nowoczesne i luksusowe meble tapicerowane do salonu. sofamodulowatribeca-300x194

Luksusowa sofa dla wymagających

Szukając wyjątkowego mebla, który podkreśli niezwykle luksusowy charakter salonu warto sprawdzić prawdziwą perełkę znajdującą się w bogatym portfolio producenta mebli Aris Concept. Mowa tu oczywiście o ekskluzywnej sofie Bavary, która jest tworzona na specjalne zamówienie najbardziej wymagających klientów. To, co czyni tę sofę niezwykle luksusową to unikalny design, starannie pikowanych obić oraz najlepsze tkaniny obiciowe klasy premium. Sofa Bavary jest idealnym połączeniem nowoczesności z nutą klasyki. Niezwykle kunsztownie wykończone boki oraz oparcie sofy, nadaje jej jeszcze bardziej szlachetnego charakteru. Jej staranne wykończenie, z dbałością o każdy szczegół jest niezwykle czasochłonne i wymaga ogromnego doświadczenia. Tylko garstka rzemieślników jest w stanie wykonań tak charakterystyczne obicie, co czyni sofę wręcz unikatową. Model Bavary idealnie sprawdzi się w luksusowych wnętrzach salonów czy firm.

Jak wybrać nowoczesne i luksusowe meble tapicerowane do salonu. luksusowasofabavary-300x186

Avangarde – Idealny fotel do salonu

Szukając wygodnego fotela do salonu, warto określić jego główną funkcję. Jeśli szukamy fotela, na którym będziemy spędzać czas w gronie znajomy, możemy wybrać model z bardziej pionowym oparciem. Jeśli jednak cenimy sobie długie godziny spędzone na czytaniu ulubionej książki to idealnym wyborem może okazać się fotel Avangarde, który posiada idealnie wyprofilowane oparcie, bardzo wygodne boki oraz elementy dodatkowe jak dodatkowa poduszka pod głowę czy podnóżek. Forma fotela Avangarde swoim wyglądem wręcz zachęca do spędzania w nim długich godzin.

Jak wybrać nowoczesne i luksusowe meble tapicerowane do salonu. foteldosalonu-300x188

Szukając nowoczesnych i luksusowych mebli do swojego salonu, możemy wręcz przebierać wśród niezliczonych ilościach form i materiałów wykończeniowych. W ofertach polskich producentów, takich jak Aris Concept, ComForty, Fameg czy Paged, znajdują się zarówno klasyczne, jak i nowoczesne meble, które sprostają niemal wszystkim wymaganiom, doskonale wpisując się w charakter luksusowego salonu. To, co jednak wyróżnia luksusowe meble to ich niezwykle wysoka jakość wykonania oraz design. Z pewnością wielu z nas doceni ten fakt po latach, gdy sofa czy fotel będą wciąż wyglądały jak nowe.