MEBLE KOLONIALNE – w jakim pomieszczeniu najlepiej się sprawdzą?

Meble kolonialne są bardzo charakterystyczne. Z tego powodu wiele osób podchodzi do urządzania domu w tym stylu z dużą dozą ostrożności, łatwo tu bowiem o przesadę. Kolonialny dom jest jednak marzeniem możliwym do spełnienia. Niektóre pomieszczenia prezentują się wyjątkowo korzystnie, gdy wypełni się je meblami kolonialnymi. Gdzie wyglądają one najlepiej?

Cechy mebli kolonialnych
Meble kolonialne trudno pomylić z jakimikolwiek innymi. Co je wyróżnia? Zapytaliśmy o to specjalistę z firmy Meble Ramadan: Na niepowtarzalny styl mebli kolonialnych składa się wiele elementów. Po pierwsze – materiały. Egzotyczne drewno, najczęściej w głębokim kolorze ciemnego brązu, twarde, ciężkie i zbite. Kolejny charakterystyczny rys to wzornictwo, które stanowi syntezę klasycznego stylu europejskiego oraz tego zaczerpniętego np. z indyjskiej tradycji meblarskiej.

MEBLE KOLONIALNE - w jakim pomieszczeniu najlepiej się sprawdzą? lozko

Z użytych materiałów oraz technik wyrobu i obróbki wynikają estetyczne oraz użytkowe zalety tego typu mebli. Naturalne drewno i ręczne wykonanie sprawiają, że nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Egzotyczne gatunki, np. palisander, radzą sobie z wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi lepiej niż europejskie drewno. To zapewnia trwałość na lata, a nawet pokolenia.

Gdzie meble kolonialne sprawdzą się najlepiej?
Meble kolonialne są na ogół dość ciężkie – zarówno pod względem masy, jak i efektu wizualnego – przez na ogół ciemną barwę i grube deski. Dlatego, choć na ogół prezentują się dobrze, są pomieszczenia, które szczególnie „lubią się” z tym rodzajem wyposażenia.
Z drewna egzotycznego rzemieślnicy z krajów pokolonialnych wytwarzają meble, które wyglądają bardzo elegancko i reprezentacyjnie, a przy tym są bardzo wygodne. Z tego powodu często spotyka się salony oraz sypialnie umeblowane w stylu kolonialnym. Doskonała prezencja tych mebli sprawia, że chcemy wśród nich wypoczywać.

Ponieważ oryginalne kolonialne wyposażenie nie należy do najtańszych, podkreśla prestiżowy charakter przestrzeni. Z tego powodu sprawdzi się doskonale: w gabinetach, biurach i eleganckich salach konferencyjnych. Dzięki temu kontrahenci ani klienci nie będą mieć wątpliwości co do klasy, jaką reprezentuje gospodarz.

Kolejne pomieszczenie, w którym meble kolonialne będą wyglądały dobrze, to jadalnia. Przestronne wnętrze, którego serce stanowi solidny stół, aż prosi się o prosty, a zarazem elegancki wystrój, a styl kolonialny pasuje tu jak ulał. Przeszkolone witryny pozwolą pięknie wyeksponować zastawę, a solidne i wygodne krzesła sprawią, że goście nie będą chcieli wstawać od stołu.