Kamień naturalny – luksus czy standard?

Kamień naturalny to podobnie jak drewno ponadczasowy element w dekoracji wnętrz. Niezależnie od zmieniających się trendów, od zawsze stanowił on synonim klasy i dobrego gustu.
Jednakże, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że kamień to coś znacznie więcej niż piękno? To również wytrzymałość, dzięki której będziesz mógł cieszyć się aranżacją swojego wnętrza przez wiele lat. Ponadto, niniejszy surowiec zapewnia Ci możliwość tworzenia niezliczonych ilości kompozycji, dzięki którym zarówno Twój dom, jak i ogród nabiorą niepowtarzalnego charakteru.

Kamień naturalny – poznaj jego właściwości

Kamień naturalny to produkt otaczającej nas natury, który przetrwał miliony, a nawet miliardy lat, aby móc zachwycać nas swoim pięknem i znaleźć zastosowanie w dziedzinie architektury. Kamień naturalny, w odróżnieniu od produktów syntetycznych (na przykład betonu), jest w stanie zapewnić nam niezrównaną trwałość oraz odporność na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Wśród najczęściej wykorzystywanych rodzajów kamienia znajdziemy między innymi:

  • Granit – charakteryzujący się zróżnicowaną kolorystyką, zapewniającą nam delikatne odcienie z palety szarości, brązu, bieli oraz różu;
  • Marmur – kamień niezmiennie kojarzący nam się z luksusem i niezrównaną trwałością, doskonale nadaje się zarówno do wnętrz, jak i elementów elewacyjnych.

Ponadto, klienci coraz częściej decydują się również na wykorzystanie w swoich projektach onyksu, alabastru oraz saponitu.

Kamień naturalny – gdzie można go zastosować?

Kamień naturalny znalazł niezwykle szerokie zastosowanie w architekturze i aranżacji wnętrz. Ze względu na swoją trwałość oraz dostępność wariantów kolorystycznych, niniejszy materiał doskonale sprawdza się zarówno w kuchni i łazience, jak i w salonie oraz sypialni. Od lat kamień naturalny wykorzystywany jest również podczas prac elewacyjnych oraz przy wykonywaniu aranżacji ogrodowych.

Oto przykładowe zastosowanie niektórych rodzajów kamienia naturalnego w Twoim domu:

  • Marmur – wspaniale sprawdza się jako wykończenie podłóg w kuchni, w holu lub łazience;
  • Granit – doskonale odnajdzie się w roli wytrzymałego blatu kuchennego lub posadzki.

Kamień naturalny – luksus, na który warto sobie pozwolić?

Chociaż może nam się wydawać, że kamień naturalny przeznaczony jest wyłącznie do wnętrz luksusowych, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż inwestycja z nim związana zapewni nam trwałość, której nie jest w stanie zagwarantować nam żaden inny materiał będący wytworem człowieka. Wystarczy przyjrzeć się kilku poniższym faktom.

Po pierwsze: kamień naturalny jest całkowicie wodoodporny, jak i również wysoce odporny na działanie ognia;

Po drugie: kamień naturalny nie niszczeje pod wpływem długotrwałego działania nawet bardzo wysokich temperatur;

Po trzecie: niniejszy materiał jest całkowicie mrozoodporny, a tym samym doskonale sprawdza się jako element zewnętrznych dekoracji.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania oraz rodzajów kamienia naturalnego, nie tylko w architekturze wnętrz, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem: www.jppilch.pl