Nowoczesne aranżacje ze szkłem w roli głównej

Szkło w naszych domach jest wykorzystywane już od bardzo dawna. Prócz tak oczywistych miejsc, jak okna, drzwi czy witryny, szkło zaczęło zyskiwać wiele innych, bardzo nowoczesnych zastosowań. Aranżacje z wykorzystaniem szklanych elementów są nie tylko nowoczesne, ale także wyjątkowo piękne, praktyczne i pasują do każdego wnętrza.

Szkło w aranżacji wnętrz

Nowoczesne metody wykorzystywania szkła w naszych wnętrzach cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki niemu, mieszkanie staje się bardziej przestronne, wyjątkowe, a przy tym nabiera sporej dawki lekkości. Z tego też powodu projektanci pokochali szkło i chętnie sięgają po elementy szklane i piękne uchwyty do szkła w swoich projektach. Szklane elementy są nie tylko bardzo praktyczne i estetyczne, ale także nadają wnętrzu niesamowitego charakteru. W niewielkich mieszkaniach sprawi, że wnętrza będą bardziej przestronne i urocze. W przypadku dużych pomieszczeń, szkło nada im sporo lekkości i subtelności.

Nowoczesne aranżacje ze szkłem w roli głównej nowoczesne-aranzacje-ze-szklem-w-roli-glownej

W kuchni i łazience

Szklane aranżacje w kuchni i łazience stają się niemal oczywistością. Szklane fronty szafek i cudowne uchwyty do szkła stanowią wyraz niezwykle luksusowych kuchni i łazienek. Wykorzystanie dodatków ze szkła nad kuchennym blatem pozwala na stworzenie bardzo ciekawego wnętrza, a przy tym pozwala na osobliwe dekorowanie.
Półki ze szkła doskonale sprawdzą się zarówno w łazience, jak i kuchni. Jeśli chodzi zaś o samą łazienkę, coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się szklane ścianki prysznicowe, wyposażone w zachwycające uchwyty do szkła. Miłośnicy kąpieli w wannie mogą zdecydować się na szklane obudowy wanien, którą są absolutnym hitem wśród najnowszych projektów łazienek. Szkło można wykorzystać nie tylko do celów jedynie dekoracyjnych, ale także funkcjonalnych.

Delikatne i kruche, czy mocne i trwałe

Wśród mitów na temat wykorzystywania szkła w naszych wnętrzach do najpopularniejszych należą te o kruchości i delikatności szkła. Wiele osób obawia się tego typu rozwiązań w obawie, że szkło może się stłuc, a przy tym narobić wiele krzywdy i bałaganu. Nie jest to jednakże prawdą. Obecnie produkcja szklanych elementów wnętrz, które mają pełnić także funkcjonalne zastosowanie jest tak zaawansowana, że bez obaw możemy zastępować szkłem wiele tradycyjnych materiałów do wykańczania wnętrz.
Obecnie producenci tworzą coraz mocniejsze i trwalsze produkty, które są odporne na wiele uszkodzeń. Dzięki temu szkło możemy spotkać zamiast ścian oddzielających pomieszczenia, zastępują również balustrady przy tarasach, schodach, a nawet same stopnie schodów, czy podest na klatce schodowej.

Szklane drzwi

Niezwykle popularne już od wielu lat są piękne szklane drzwi, a także uchwyty do szkła, które stanowią doskonałe dopełnienie wnętrza. Pozwalają na budowanie prywatności bez zbyt dużej dyskrecji, jaką można osiągnąć tradycyjnymi drzwiami. Ponadto, wpuszczają do wnętrza sporo światła i nadają pomieszczeniom lekkości i klasy. Z tego też powodu, coraz częściej spotykamy szklane drzwi bądź ich elementy w przypadku drzwi wejściowych, a luksusowe uchwyty do szkła są tu dodatkiem koniecznym.

Ściany ze szkła

Choć wiele osób nie jest przekonanych do tego typu rozwiązań, to coraz częściej spotykamy ścianki we wnętrzach wykonane właśnie ze szkła. Oddzielają one nie tylko pomieszczenia od siebie, ale także poszczególne strefy, jak np. kuchnię i jadalnię, czy jadalnię i salon. Doskonale sprawdzają się także panele szklane, które często nie wymagają zatrudniania firmy do ich montażu.
Prawdziwym hitem wśród najnowszych projektów nowoczesnych domów są także ściany zewnętrzne wykonane ze szkła. Są one bardzo trwałe i mocne, a proces produkcji na tyle nowoczesny i zaawansowany, że nie musimy się obawiać wykorzystywania tego materiału nawet przy budowie domów.

Szkło o zmiennej przezierności

Do najnowszych elementów wykończeniowych, które wykonane są ze szkła, stanowią te o zmiennej przezierności. Możemy samodzielnie decydować, czy w danej chwili szklana ściana czy panel ma być przezroczyste, czy też całkowicie matowe i nieprzezierne.
Ponadto, tego typu dekoracje mogą być wykonane w dowolnym kolorze, mieć piękne wzory czy nadruki, a uchwyty do szkła dopasowane tak, aby idealnie się komponowały z całością aranżacji.