Organizacja przestrzeni w mieszkaniu – praktyczne dodatki do wnętrz

Właściwa organizacja przestrzeni w mieszkaniu może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Warto zadbać o ten aspekt nie tylko na etapie projektowania pomieszczeń, ale również urządzania wnętrz.

Współcześnie mamy do wyboru wiele dodatków aranżacyjnych, które umożliwiają nam praktyczne, ale również i stylowe zagospodarowanie poszczególnych pomieszczeń.

Stojak na wino – jaki wybrać?

Stojak na wino umożliwia segregację butelek z różnorodnymi trunkami (nie tylko winem). Niemniej jednak w większości przypadków stanowi także atrakcyjny element dekoracyjny. Stojak na wino zwykle znajduje swe zastosowanie w kuchni lub w salonie. Dostępne modele mogą przyprawić o nie mały zawrót głowy.

Drewniany stojak na wino to na ogół bezinwazyjne rozwiązanie. Nie wymaga montowania do ściany, może go przestawiać w dowolne miejsce i zmieniać jego położenie. Modele krzyżowe wykonane z drewna doskonale sprawdzają się w przypadku mniejszych kolekcji alkoholi. Krzyżujące się deseczki stojaka tworzą piętrową, rozbudowaną konstrukcję. W przypadku pokaźniejszego zbioru trunków warto rozważyć wariant w postaci tak zwanej otwartej szafy. Każda butelka ułożona jest poziomo i ma swoje własne okienko. Taki model mieści w sobie wiele sztuk i jest doskonałą propozycją organizacji przestrzeni dla miłośników wina i nie tylko. Zaletą drewnianych stojaków jest to, że bez przeszkód wkomponowują się w większość przestrzeni.

Designerski stojak na wino z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią niebanalne elementy wystroju wnętrz. Projektanci stojaków wymyślają coraz bardziej rozbudowane modele o ciekawej formie. Zachwycają one nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Większość modeli wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Niektóre konstrukcje mogą nawiązywać do przedmiotów nietypowych, jeżeli chodzi o wystrój salonu lub kuchni. Przykładem jest stojak w kształcie roweru, węża boa czy też walizki z uchwytem do przenoszenia.

Osobną grupę stanowią stojaki na butelki montowane do ściany. Stojak na wino w tej wersji powinniśmy wybrać, gdy nie zależy nam na mobilności. Zawsze będzie w tym samym miejscu (np. na ścianie nad blatem kuchennym lub na ścianie pomiędzy salonem a kuchnią). Pomimo tego, iż tego typu modele wymagają montażu, ich zamocowanie do ściany nie jest pracochłonne. Służą do przechowywania kilku sztuk butelek. Pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną.

Szklane półki do łazienki – bez ograniczania przestrzeniOrganizacja przestrzeni w mieszkaniu - praktyczne dodatki do wnętrz pol_pm_polka-lazienkowa-yago-szklana-4-poziomy-wenko-7357_1

Przezroczyste szkło uważane jest za materiał, który wizualnie nie ogranicza przestrzeni. Łazienki zazwyczaj są niewielkim pomieszczeniem, dlatego też ich praktyczne urządzenie jest niezwykle istotne. W mniejszych łazienkach powinniśmy unikać między innymi ciemnych kolorów, zastępując je jasnymi barwami oraz szkłem.

Szklane półki do łazienki można umieścić nad umywalką, pod lusterkiem, nad wanną oraz w innym dowolnym miejscu. Postawione na nich przedmioty będą wyglądały niczym lawirujące w powietrzu. Szkło o gładkiej fakturze jest łatwe w czyszczeniu, dlatego też utrzymanie właściwej higieny w łazience będzie prostsze.

Szklane półki do łazienki mogą być także połączone z elementami wykonanymi z drewna lub stali nierdzewnej. To ciekawa alternatywa dla pomieszczeń, w których wykorzystane zostały inne dodatki utrzymane w takim wykończeniu – armatura, wieszaki, stojaki. Szkło kojarzone jest z elegancją i dobrym stylem, dlatego też szklane półki do łazienki będą stanowiły atrakcyjny element dekoracyjny każdego łazienkowego wnętrza.