Jak i gdzie szukać projektanta wnętrz?

Znalezienie profesjonalnego projektanta wnętrz, który sprosta naszym oczekiwaniom to nie lada wyzwanie. Choć rynek przesycony jest ofertami biur projektowych, konieczna jest rzetelna selekcja.

Z polecenia lub wyszukiwarki. Który architekt będzie lepszy?

Wiele osób zdaje się na wybór specjalisty „z polecenia”, zarekomendowanego przez znajomych lub kogoś z rodziny. Rada kogoś zaufanego zawsze jest przekonująca, zwłaszcza jeśli mamy możliwość na własne oczy zobaczyć efekt pracy rzeczonego projektanta.

Magazyny i czasopisma o tematyce architektonicznej często prezentują przykładowe aranżacje wnętrz. Przeglądając je możemy doprecyzować swój gust i określić, jaki rodzaje wnętrza jest nam bliski. Tą drogą możemy również w łatwy sposób dotrzeć do autora danego projektu, ponieważ w ramach reklamy we wspominanych gazetach biura projektowe często udostępniają swój adres i kontakt.

Dużą pomocą w poszukiwaniu sprawdzonego projektanta wnętrz są bazy architektów. Przykładem takiej platformy jest na przykład strona http://projektanciwnetrz.com/. Znajdziemy w niej wizytówki najlepszych architektów zawarte w praktycznym układzie z podziałem na województwa. W ten sposób bez trudu znajdziemy projektanta ze swojej okolicy.

Internet i jego zakamarki daje szereg możliwości i znacznie ułatwia poszukiwania. Praktycznie każdy szanujący się projektant posiada własną stronę internetową z dostępem do portfolio i z zakreśloną ofertą. Dzięki temu możemy już na wstępie zorientować się, czy dana osoba wykonuje interesujące nas usługi.

Jak i gdzie szukać projektanta wnętrz? wnetrze

„Complete Home”. Kompleksowe usługi projektowe

Przykładem biura architektonicznego proponującego kompleksowe usługi jest firma „Complete Home”. Przejrzysta strona zachęca do zapoznania się z pełną ofertą, która jest imponująco bogata.

Realizacja biura obejmuje m.in.:

– kompleksowy projekt mieszkania, domu, lokalu, w tym: wykonanie 3 koncepcji funkcjonalnych wszystkich pomieszczeń wraz z korektami do jednej wybranej koncepcji; wykonanie projektów wykonawczych (rzuty 2D) do finalnie wybranej koncepcji funkcjonalnej (oświetlenie i punkty elektryczne) oraz wodno-kanalizacyjnych i CO;

– przygotowanie koncepcji aranżacji wnętrza (wizualizacje w 3D – jedna wizualizacja każdego pomieszczenia z drobnymi korektami);

– wykonanie projektów sufitów podwieszanych, okładzin ściennych, podłóg, zabudowy GK (rzut 2D);

– wyliczenie ilości materiałów wykończeniowych (podłoga, gres, kamień, itp.);

– dobór materiałów wykończeniowych, mebli, wyposażenia, elementów dekoracyjnych i innych elementów wystroju;

– nadzór nad zgodnością prowadzonych prac wykończeniowych z projektem.

Dzięki możliwości obejrzenia przykładowych realizacji a nie tylko wizualizacji, klient zyskuje gwarancję tego, że firma miała już okazję sprawdzić się w rzeczywistej pracy z właścicielem domu lub mieszkania. Subiektywna ocena tego czy dana współpraca była udana może przekonać nas do spotkania w celu omówienia szczegółów.