Przedpokój to wizytówka mieszkania

Przedpokój jest tym pomieszczeniem, które dostępne jest dla oczu nie tylko domowników, ale również zaproszonych gości lub osób, które muszą na chwilę wejść do mieszkania. Są to na przykład sąsiedzi, listonosz, osoby sczytujące liczniki. Zatem o ile w pozostałych pomieszczeniach nie zawsze mamy porządek, o tyle przedpokój powinien wyglądać zadbanie i schludnie. Jego utrzymanie wiele o nas mówi. O wyglądzie przedpokoju w dużej mierze stanowią meble. Z jednej strony stanowią swoistą wartość dekoracyjną, z drugiej zaś umożliwiają utrzymanie w porządku obuwia, odzieży wierzchniej i różnych akcesoriów, które mogą znajdować się w przedpokoju.

 

Przedpokój to wizytówka mieszkania adobestock_211267101-300x209

 

Szafa na odzież wierzchnią

Wybór szafy do przedpokoju w największej mierze jest zależny od jego wielkości oraz kształtu. W przypadku obszernych przedpokoi możemy wybrać sobie dowolną szafę. Może mieć ona zarówno drzwi przesuwne, jak i otwierane. Natomiast jeśli mamy wąski przedpokój, warto zakupić szafę szerszą, ale płytszą. W tego typu szafach drążek montowany jest zazwyczaj nie wzdłuż szerokości szafy, ale równolegle do drzwi.

W małych przedpokojach najlepiej sprawdzają się drzwi przesuwne. Nie potrzebują wtedy dodatkowej przestrzeni na rozwarcie drzwiczek. Gdy potrzebujemy jeszcze więcej miejsca, to do szafy można dokupić nadstawkę. W niektórych przedpokojach najlepszym rozwiązaniem może okazać się szafa narożna.

Przy wyborze szafy należy kierować się nie tylko jej wielkością, ale również pojemnością. W zależności od naszych potrzeb, w przedpokoju może stanąć szafa, która wewnątrz ma jedynie drążek, na którym można wieszać kurtki i płaszcze. Jeśli w szafie chcemy przechowywać również inne rzeczy, to warto zamontować w niej półki. W większości domów sprawdzają się szafy dzielone, czyli część szafy przeznaczona jest do zawieszania odzieży a część do jej układania.

Ze względu na to, że w mieszkaniach przedpokój rzadko posiada okno, warto wyposażyć szafę w dodatkowe oświetlenie. Może być to na przykład listwa LED.

Szafka na buty

Przedpokój to pomieszczenie, w którym po przyjściu do domu zostawiamy buty. Producenci mebli oferują co najmniej dwa rozwiązania w zakresie przechowywania butów. Są to zamykane szafki na buty oraz stojaki na buty. Są one dostępne zarówno jako samodzielne meble lub mogą stanowić element kompletu mebli dedykowanych do przedpokoju. Eleganckie i funkcjonalne meble do przedpokoju można zakupić pod adresem: https://www.meblezagrosze.pl/meble,521.html.

W sprzedaży są zamykane szafki na buty o różnych gabarytach oraz stylach. W głębszych szafkach buty przechowywane są w poziomie. Natomiast w popularnych od jakiegoś czasu szafkach płytkich, buty przechowuje się w pionie. Zamykane szafki na buty mogą składać się z jednej lub kilku komór na obuwie. Niektóre szafki na buty, dzięki zamontowanemu siedzisku służą także jako taborety, które umożliwiają wkładanie obuwia w pozycji siedzącej.

Buty w przedpokoju można trzymać również na stojakach na buty. Są szczególnie przydatne do odkładania kapci oraz butów, z których najczęściej korzystamy. Stojaki mogą mieć konstrukcję drewnianą, stalową lub mieszaną.